YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 bin 500 aileye kömür dağıtılacak
5 bin 500 aileye kömür dağıtılacak
19 Ekim 2015 16:16
Altınordu İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen 8 bin ton kömürün dağıtımına başlandı.

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 2015 yılı başında duyurusu yapılarak alınan talepler doğrultusunda Sosyal Yardımlaşama Vakfı uzmanlarının yapmış oldukları incelemelerin ardından, başvuruları değerlendirilen vatandaşlardan ilçe genelinde 5 bin 500 ihtiyaç sahibi ailenin her birine 1.5 ton kömür yardımı yapılmaya başlandı.

Ordu'nun Altınordu ilçesine ilk etapta gelen iki TIR kömür dağıtılmak üzerek ilçenin uzak mahallelerine götürüldü. İlerleyen günlerde gelecek kömürün dağıtım alanı ise Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yanındaki alan olarak belirlendi. İlk başvurularla 92 mahallede ihtiyaç sahibi 5 bin 500 aileye 8 bin ton kömür verileceğini belirten Altınordu İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hayriye Tut, taleplerin devam ettiğini kişi sayısının artması durumunda da 8 bin ton olan kömür miktarının ilerleyen aylarda artabileceğini söyledi.

"KÖMÜR İÇİN KİŞİ BAŞI GELİR 303 TL'Yİ GEÇMEYECEK"

Vatandaşların yapılan hizmetlerden memnun olduğunu ve yardımların devam edeceğini söyleyen Altınordu İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hayriye Tut, "2015 yılı kömür dağıtımımız bugün itibari ile uzak mahallelere gönderdiğimiz iki TIR kömür ile başlandı. 2015 yılı başından bu yana arkadaşlarımız gelen başvuruları değerlendirdi ve ilk etapta dar gelirli 5 bin 500 aileye kömür dağıtımı yapmayı kararlaştırdık. Kömür yardımını almak isteyen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken en önemli durum ise ailede kişi başına düşen gelirin askeri ücretin 3'te 1'inden fazla olmaması yani 303 TL'yi geçmemesi gerekmektedir. Uzak mahallelerimizdeki vatandaşlarımız için TIR'ları mahallelere gönderiyoruz ve kolaylıkla almalarını sağlıyoruz. Altınordu ilçemizin merkezinde kömür yardımı alacaklar içinde, Şirinevler Mahallesi'ndeki Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yanında yer ayarlandı, merkez mahallelere dağıtımlar buradan yapılacak. Geçtiğimiz yıl dağıtılan kömür miktarı 10 bin ton olmuştu, bu sayı bu yıl 8 bin tona düştü. Bunun sebebi ise bazı ailelerin iş sahibi olması, doğalgazın bağlanması ve geçen yıldan kömür kalması bu yıl dağıtılan kömür miktarın azalttı" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler