YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
44 turist havalimanında mahsur kaldı
44 turist havalimanında mahsur kaldı
04 Ağustos 2014 13:30
Rusya'da faaliyet gösteren ve 3 ay önce kurulan Labirint Tour'un iflas etmesi sonucu Türkiye'ye tatile gelen 44 Rus turist Antalya Havalimanı'nda mahsur kaldı.

Rus turistler aç ve susuz şekilde koltukların üzerinde uyurken, kendilerine yardım edilmesini istediler.

Rusya’nın Chelyabinsk ve Kaliningrad şehirlerinden 15 gün önce Antalya’ya tatile gelen Rusya'da faaliyet gösteren tur acentesi Labirint Tour'un iflas etmesi sonucu havalimanında mahsur kaldı. 44 Rus turist, üç gündür ülkelerine dönebilmek için Antalya Havalimanı Dış Hatlar 2 Terminali’nde bekliyor.

Terminalin check-in bölümünde endişeli bekleyişleri devam eden Rus turistler yardım bekliyor. Paraları olmadığı için yemek yiyemediklerini, su bile içemediklerini söyleyen turistler, kendilerine yardım edilmemesinden yakındılar.

Havalimanındaki koltuklar, cam kenarı ve valizlerin üzerinde yatan turistler mağdur edildiklerini dile getirdiler. Bazı turistler çocuklarına sarılırken bazıları ise yakınlarını arayarak yardım istedi. Bir hayli yorgun ve bitkin olduğu turistlerin bazıları ise uyumaya devam ediyor.

Rus turistler, "Tur şirketi ile geldik tatilimizi yaptık. Ancak dönüşümüzde sıkıntı oldu. Bazılarımızın dönüş tarihi 10 Ağustos, bazılarının 22 Ağustos. Ülkemize dönemiyoruz. Burada aç susuz, yemek yemeden bekliyoruz. 44 kişi kadardık. Bebekleri ve küçük çocukları olanlar kendi paralarıyla bilet aldı gitti. Ancak bizim bilet alacak paramız yok. Burada aç ve susuz bekliyoruz. Rus konsolosluğunu aradık, ancak hiç bir görevli gelmedi. Sadece telefonda bize yardımcı olacaklarını ve beklememizi söylediler. Rus hükümetinden yardım bekliyoruz" şeklinde konuştular.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler