YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
44 kişilik işe 1000'e yakın başvuru
44 kişilik işe 1000'e yakın başvuru
03 Mart 2010 16:56
Başvuru fazla olunca kura çekimi dışarda noter huzurunda yapıldı

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Van İl Müdürlüğü'nün, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne alacağı 44 geçici işçi alımı işine 815 kişi başvurdu.  
 

Üniversitenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde 6 ay çalıştırılmak üzere işçi alımı için yapılan başvuru beklenenin çok üzerinde oldu. Asgari ücretle toplam 44 işçinin alınacağı geçici işe 815 kişi başvurunca, kura çekiminin yapılması planlanan Merkezi Yemekhane-Kafeterya sığmayınca dışarıdan yapıldı. Noter huzurunda, bir ekmek sepetine konulan ve üzerinde rakamlar yazılan kağıtları yine başvuruda bulunan işçiler kendileri çektiler.  
 

Kurada isimleri çıkan işçilerin 6 ay süreyle, hem sigortalı olacak hem de asgari ücretle çalıştırılacağını belirten İş-Kur Van İl Müdürü Abdulkerim Arvas, işçilerin YYÜ Rektörlüğü Park ve Bahçeler Müdürlüğü emrinde çalıştırılacağının ancak bütün giderlerini kendilerince karşılanacağını kaydetti. 
 

Sabahın erken saatlerinden itibaren şehir merkezinde 18 kilometre uzaklıkta bulunan YYÜ Zeve Kampus'unda bulunan Merkezi Yemekhane-Kafeterya'nın önünde bekleyen işçiler ise kura da isimleri çıkması halinde geçici bir süreliğine de olsa bir işleri olacağını kaydettiler. Bu tür geçici işlerin yerine kalıcı işlerin olmasın kendileri açısında iyi olacağını vurgulayan işçiler, çaresizlikten dolayı başvurduklarını söylediler. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler