YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 yıllık kan davası bitti
2 kişinin öldüğü kan davası barış yemeğiyle son buldu
40 yıllık kan davası bitti
25 Ocak 2010 / 16:27 Güncelleme: 25 Ocak 2010 / 16:37

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, 40 yıl önce Korkmaz ve Kurtuluş aileleri arasında, arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki kişinin ölümüyle başlayan kan davası, barışla noktalandı.
 

Aileler, barış töreni için Tatvan Kardelen Oteli'nde bir araya geldi. Törende Kur'an-ı Kerim okuyan Tatvan Müftüsü Sağbetullah Kızılşah, insanların dünyaya Allah tarafından imtihana tabi tutulmak için gönderildiğini, kısacık dünya hayatında insanların kimisini isyan ile miadını doldururken, kimilerinin ise Allah'ın koyduğu sınırlar çerçevesinde hayatını sürdürdüğünü söyledi.
 
Barış törenine katılan Tatvan'ın eski belediye başkanlarından Süleyman Kara ise insanların barış ve kardeşlik içinde hayatını sürdürmesi gerektiğini belirtti.
 
Tören sonunda Korkmaz ve Kurtuluş ailelerinin mensupları, Kur'an-ı Kerim'in altından geçip kucaklaştı ve el sıkışarak barıştılar.
 

Barış törenine, Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, İlçe Emniyet Müdürü İlker Yelden, bölgenin kanaat önderleri ve birçok kişi katıldı.
 

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, 40 yıl önce Korkmaz ve Kurtuluş aileleri arasında, arazi anlaşmazlığından dolayı çıkan kavgada, iki kişi ölmüştü. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler