YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 öğrenci mahsur kaldı
40 öğrenci mahsur kaldı
22 Şubat 2010 21:00
Kars Digor yolunda 40 öğerenci mahsur kaldı

Kars'ın Digor ilçesine bağlı Borluk köy yolu tipi nedeniyle kapanınca, aralarında hasta çocukların da bulunduğu 20 yolcu ve 40 öğrencinin bulunduğu 4 minibüs yolda mahsur kaldı. İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne ait greyder köy yolunu açmaya başladı.
 

Kars'a 17 kilometre mesafedeki merkez Borluk köyünden gelerek Kars Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İlköğretim Okulu'nda eğitim gören 40 öğrenciyi köye götüren minibüsler köy yolunun kapanması nedeniyle 3 saat mahsur kaldı. Mahsur kalan öğrencilere, aralarında hasta çocukların da bulunduğu 20 yolcu eklenince sayı 60'ı buldu. 4 yolcu minibüsü saatlerce köy yolu girişinde bekledi.
 

Gazetecileri karşılarında görünce minibüsten dışarı çıkan ve tipi altında sorunlarını dile getiren öğrenciler üşüdüklerini hem de acıktıklarını belirttiler. Köy yollarının zaman zaman tipi nedeniyle kapandığını ifade eden köylüler, Borluk yoluna kalıcı bir çözüm bulunmasını istediler. Köylüler, bunun için yolun yükseltilmesi önerisinde bulundular.
 

Daha sonra İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne ait greyder olay yerine gelerek köy yolunu açtı. Minibüsler de greyderin arkasından köye doğru hareket etti. Öğrenciler, minibüslerin buzlu camlarından el sallayarak teşekkür etti. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler