YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 çocuk uçuruma düştü: 1 ölü
4 çocuk uçuruma düştü: 1 ölü
26 Nisan 2010 17:01
Motosikletin üzerinde oyun oynayan çocuklar motorsikletin hareket etmesiyle birlikte uçuruma yuvarlandı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı Zeamet köyünde Pazar akşamı 5, 9 ile 13 arasında yaşları değişen 4 çocuk 50 metre yükseklikten uçuruma yuvarlandı. Çocuklardan biri ölürken diğer üç  çocuk ağır yaralandı.
 

Olay, Zeamet köyü Mezarlıktepe mevkiinde meydana geldi. Çocuklar  uçurum kenarında bulunan kayıklı 35 PLL 42 plakalı motosikletin üzerinde oynamaya başladı. Motosikletin aniden uçuruma doğru hareket etmesiyle birlikte 4 çocuk uçuruma yuvarlandı.
 

Fatmanur Uyar (9), Merve Kayrak (9) ve Arife Kayrak (13) düştükleri uçurumdan köylülerin yardımlarıyla güçlükle çıkarıldı.
Köylüler tarafından Turgutlu Devlet Hastanesi'ne getirilen çocuklardan Fatmanur Uyar (9) tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 

Yaralı iki kardeş Merve Kayrak (9) ve ablası Arife Kayrak'ın (13) tedavileri İzmir Ege Üniversitesi ve Tepecik Devlet Hastanesinde sürüyor. Diğer yaralı Ayşe Ekici de uçuruma yuvarlanmaktan son anda kurtularak hafif yaralandı.
 

Taşımalı sistemle Zeamet köyünden Halilbeyliköyü İlköğretim Okulunda eğitim gören çocuklardan Fatmanur Uyar'ın hayatını kaybetmesi ailesini ve okulunu yasa boğdu. Fatmanur'un yakınları, Turgutlu Devlet Hastanesi önünde sinir krizi geçirirken yetkililer tarafından çocuğun öldüğü ailesine uzun süre açıklanamadı. Olayla ilgili soruşturma Kemalpaşa'ya bağlı Bağyurdu Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından başlatıldı. Motosikletin Merve ve Arife Kayrak'ın babası Hamza Kayrak'a ait olduğu öğrenildi.
 

Hayatını kaybeden Fatmanur Uyar'ın eğitim gördüğü Bağyurdu İlköğretim Okulunda hüzün ve gözyaşı var. Okulun 3. sınıfında öğrenciler hayatını kaybeden arkadaşlarının sırasını çiçeklerle donatırken "Fatmanur seni unutmayacağız" diyerek gözyaşı döktüler.
 

Fatmanur'un babası İsmet Uyar da, "Allah böyle bir acıyı kimseye vermesin. Kızım çok başarılı bir öğrenciydi ve herkes tarafından sevilirdi" dedi.
 

Fatmanur, bugün öğle saatlerinde hayatını kaybettiği bölgenin 20 metre uzağındaki köy mezarlığında toprağa verildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler