YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 boynuzlu yılan mahalleye korku saldı
4 boynuzlu yılan mahalleye korku saldı
07 Mayıs 2014 19:49
Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Yeğenli Mahallesi kırsalında, çobanlar tarafından görülen yaklaşık 4 metre uzunluğunda, 30 santim genişliğinde ve 4 boynuzlu olduğu söylenilen dev yılan, mahalle halkında korkuya neden oldu.

Silifke şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafedeki mahallede, dağlık alanda geçimini keçi yetiştiriciliği ile sağlayan Emine Sağır’ın gördüğünü söylediği yılan, vatandaşlar arasında paniğe yol açtı. Bin kişilik nüfusa sahip olan Yeğenli Mahallesi’nde vatandaş evinden dışarıya çıkamıyor. Gündüz ve akşam saatlerinde vatandaş yılan korkusundan sokağa çıkamaz hale geldi. Kahvehane ve mahallenin her yerinde dev yılan konuşulurken, mahalle halkı dev yılandan rahatsız olduklarını dile getirdi.

Yılanı gündüz 4 defa gördüğünü iddia eden Emine Sağır, “Gündüz vaktiydi. Ben keçilere bakmak istedim. O sırada 4 metre uzunluğunda 4 boynuzlu yılanı karşımda gördüm. Çığlık attım. Yılan benim sesimden ürkmüş olacak ki birden keçilerimizin ağılından uzaklaşarak ormanlık alana gitmeye başladı. Yılanın kafasını gördüm. 4 tane boynuzu vardı. Göz göze geldik. Bir keçimizi de sokarak telef etti. 3-4 günde bir keçilerin olduğu yere geliyor. Hayatımda hiç bu kadar büyük bir yılan görmedim. Sadece keçiler değil bizim de hayatımız tehlikede. Yetkililer gelip bu yılanı artık öldürür mü, yakalarlar mı bilemiyorum ama bizi bu dertten kurtarsınlar” dedi.

Yaklaşık 4 metre uzunluğunda ve 30 santimetre genişliğinde boynuzu olan bir yılan gördüğünü söyleyen ve bölge halkının yılandan dolayı huzursuz günler yaşadığını belirten Fatma Ak şunları söyledi:

“Mahallemizde bakkal işletiyorum. Komşumuzun söyledikleri bizleri de huzursuz etti. Yılanın korkusundan komşulara gezmeye bile gidemiyoruz. Çocuklarımızı sokağa gönderemiyoruz. Bizi bu dertten kurtarsınlar.”

Boş zamanlarında çobanlık yapan İsmail Gündüz ise, “Keçileri otlatmaya giderken iki ayrı iz gördüm. İlk gördüğümüz iz küçük ikincisi ise büyüktü. Artık korkudan keçi otlatmaya gidemez oldum” diye konuştu.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler