YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
37 köy yolu ulaşıma kapandı
37 köy yolu ulaşıma kapandı
04 Mart 2010 18:46
Akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı ilçeyi Karlıova'yı teslem aldı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, 37 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.  
  Akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Mart ayı ile birlikte baharı bekleyen ilçe halkı, aniden bastıran kar yağışı karşısında şaşırdı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, lapa lapa yağan karda yürümekte zorlandı. Kısa sürede cadde ve sokakları beyaza bürünen Karlıova ilçesindeki esaf, kendi imkanları ile işyerlerinin önünü süpürdü. İşyerinin önünde biriken karı fırça ile süpüren bir vatandaş, baharı beklerken karın geri döndüğünü söyledi. Etkili olan kar yağışı ile birlikte ilçeye bağlı 37 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy yollarını ulaşıma açmak için Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin sabah saatlerinden itibaren çalışma başlattığı belirtildi.  
  Öte yandan kar yağışının ardından etkili olan tipi ve fırtına nedeniyle Bingöl-Erzurum karayolunda trafik akışında sorunlar yaşandı. Herdo Deresi mevkiinde sık sık tipinin doldurduğu kar Karayolları 84. Şube Şefliği ekipleri tarafından iş makineleri ile açılarak ulaşım kontrollü olarak sağlandı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler