YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
35 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi
35 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi
14 Mart 2016 17:33
Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 35 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi.

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin otopsi işlemleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca görevlendirilen 8 cumhuriyet savcısının nezaretinde Adli Tıp Kurumunda yapıldı.

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden 37 kişiden 35'inin cenazesi ailelerine teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığında otopsi işlemleri tamamlanan 35 kişinin cenazesi defnedilmek üzere yakınları tarafından teslim alındı.

Diğer iki cenazenin de teslim edilmek üzere ailelerinin beklendiği öğrenildi. 

15'i yoğun bakımda 48 kişinin tedavisi devam ediyor

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Başkent'teki terör saldırısında yaralanan 15'i yoğun bakımda, 31'i serviste ve 2'si acilde gözlem altında tutulan toplam 48 kişinin çeşitli hastanelerde tedavilerinin devam ettiği kaydedildi.

Olay yerinde çalışmalar sürüyor

Olay yeri inceleme ekiplerinin patlamanın yaşandığı alandaki çalışmaları sürüyor.

Atatürk Bulvarı'nda dün terör saldırısının yaşandığı alanı içine alan, Kızılay kavşağı ile bulvarın Meşrutiyet Caddesi girişi arası brandalarla kapatıldı.

Metro ve Ankaray seferleri normale döndü

saldırı nedeniyle trafiğe kapatılan bölgede, metro ve Ankaray seferleri normale dönerken, otobüslerle ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanıyor.

Saldırıda yaşamını yitiren 9 kişinin cenazesi toprağa verildi

Öte yandan, saldırıda yaşamını yitiren 9 kişinin cenazeleri toprağa verildi.

Hazine Müsteşarlığında özel güvenlik görevlisi Murat Gül (27), Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı Hamide Sibel Çetinkaya (55) ile üniversite öğrencisi Feyza Acısu'nun (22) cenazeleri, Karşıyaka Mezarlığı Camisi'ne getirildi. 

Törene katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ailelere başsağlığı diledikten sonra, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaşla cenaze namazında saf tuttu.

Cenazeler, kılınan namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Saldırıda yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Berkay Baş'ın cenazesi ise Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından yakınların tarafından teslim alınarak Polatlı ilçesine getirildi.

Baş’ın ODTÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü 1. sınıfında eğitim gördüğü öğrenildi. 

Saldırıda yaşamını yitiren 28 yaşındaki taksi şoförü Turgay Bulut'un cenazesi de Haymana'da toprağa verildi. Bulut'un, evli ve 2 yaşında kız çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

Saldırıda yaşamını yitirenlerden aynı aileden Muharrem (80), Bağdat (72) ve Perihan Çermik (55) ile emekli öğretmen Yaşar Durakoğlu'nun (69) naaşları da Karşıyaka Mezarlığı Camisi'ne getirildi. 

Törene katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çermik ve Durakoğlu ailelerinin yakınlarına taziyede bulunduktan sonra cenaze namazında da saf tuttu. 

Muharrem, Bağdat ve Perihan Çermik ile Yaşar Durakoğlu'nun cenazeleri, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. 


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler