YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
35 bin kişiye şok! Kimlik bilgileri...
35 bin kişiye şok! Kimlik bilgileri...
14 Ocak 2015 18:13
Rize’de vatandaşların yasa dışı yollarla ele geçirdikleri kişisel bilgilerini kullanarak dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen 7 kişilik şebeke yakalandı.

Rize Emniyet Müdürlüğü, bazı kişilerin, başkalarının kişisel bilgilerini kullanılarak kredi kartları ile internetten alış veriş yapıldığı yönünde artan ihbarlar üzerine çalışma başlattı. Polisin teknik takibi sonucunda A.E.M., M.T., K.K., Y.Ç., S.D., S.Ç. ve S.A gözaltına alındı.

Bu kişilerin evlerinde yapılan aramada 45 fatura irsaliyesi ile internet üzerinden alınan çok sayıda cep telefonu, fotoğraf makineleri, bellek kartları, bilgisayarlar, televizyon, ses ve görüntü sistemleri, tarayıcı ve yazıcılar, epilasyon cihazı ve çocuk bezi ele geçirildi.

Şüphelilerden A.E.M. ve S.D.’ye ait flash belleklerde 35 bin kişiye ait kimlik, hesap ve iletişim bilgilerini içeren liste bulundu.
   
Olayla ilgili adliyeye sevk edilen S.D. ve Y.Ç. tutuklandı. A.E.M.’ye yurt dışına çıkış yasağı, K.K.’ya denetimde serbestlik uygulaması getirildi, S.K. Ş.Ç. ve M.T. ise ifadeleri alınarak serbest bırakıldı.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler