YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
31 Dakika içinde 8 ayrı radar cezası yedi
31 Dakika içinde 8 ayrı radar cezası yedi
29 Aralık 2015 11:40
Samsun'da yaşayan Alican Alper Çebi, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Projesi’nin devreye girmesi nedeniyle Ordu kent merkezinden aracıyla geçişi sırasında 31 dakika içinde hız limitini aştığı için 8 ayrı trafik cezası yedi.

Samsun’da yaşayan Alican Alper Çebi, 55 VD 900 plakalı otomobiliyle bir yakının düğün merasimine katılmak üzere Trabzon’a gitti. Düğün sonrasında Samsun’a dönen Çebi, 1 hafta önce PTT görevlileri tarafından kendisine getirilen 9 ayrı trafik radar cezasını görünce şoka girdi.

Çebi’ye 22 Kasım’da saat 13.45’de 1 tane ve 23 Kasım’da 00.05, 00.36 saatleri arasında da 8 tane hız limitini açtığı için trafik cezası uygulandığı ortaya çıktı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Projesi’nin devreye girmesi nedeniyle Ordu kent merkezinden aracıyla geçişi sırasında hız limitini aştığı için 9 ayrı trafik cezası verilen Çebi, duruma tepki gösterdi. Toplamda 2 bin 711 TL’lik ceza verildiğini belirten Çebi, cezaların ithali için yargıya gideceğini söyledi.

Memleketi Trabzon olduğu için birçok defa samsun’dan gittiği ancak bu zamana kadar trafikte böyle bir radar uygulamasıyla karşılaşmadığını belirten Çebi “En son Trabzon’dan evime dönerken Ordu’dan geçişimde böyle bir uygulama nedeniyle radar cezaları aldı.

Ben Ordu’da böyle bir radar uygulamasının başlatıldığını bilmiyordum. Hiç duymadım. Bir hafta önce PTT görevlileri tarafından 9 tane radar cezası kağıdı bana getirildiğinde şok yaşadım. Sonradan öğrendim ki benim gibi birçok kişi bu uygulama nedeniyle cezalar almış.

Ancak benim gibi 9 ceza alanı ben görmedim. 31 dakika içinde 8 radar cezası bana verilmiş. Ve hızlara baktığımda 86, 88, 83, 85, 103, 105 kilometre hızlarla radar cezası verildi. Bunlar afaki hızlar değil. Üç şeritli otobanlarımız var. Her yerde dile getiriliyor. Samsun-Trabzon arası 3 saate indi diyorlar. Bu uygulama ile en az 6,5-7 saatte gidiliyorö dedi. 

Çebi, böyle bir radar uygulamanın vatandaşları bilgilendirmeden yapılmasının doğru olmadığını dile getirerek “Cezaları ödemeyi düşünmüyorum. İptali için yargıya başvuracağım. Bu uygulama insanların cebine yönelik kurulmuş bir tuzaktırö 
şeklinde konuştu. 


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler