YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
30 kişilik çete çökertildi
30 kişilik çete çökertildi
12 Şubat 2010 17:16
Bankaları 6 milyon lira dolandıran çete çökertildi

Kocaeli'ne bağlı Gebze Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri; işyerleri, cep telefoncuları ve muhtarlıklardan elde ettikleri kimlik bilgi ve belgeleriyle bankaları yaklaşık 6 milyon TL dolandıran 30 kişilik organize suç örgütünü çökertti.
 

Gebze Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri kapsamında resmi belgede sahtecilik, banka ve kredi kurumlarını aracı kılmak kaydıyla dolandırıcılık yapmak iddiasıyla 30 kişiyi gözaltına aldı.
 

Gebze, Darıca, Kartal, Pendik, Üsküdar, Maltepe, Şişli, Beyoğlu ve Esenler'de eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan zanlıların işyerleri, cep telefoncuları ve muhtarlıklardan elde ettikleri kimlik bilgi ve belgeleriyle bankları 6 milyon dolandırdıkları tespit edildi.
 

Elebaşı olduğu tespit edilen Recai B. ile birlikte gözaltına alınan M.İ.O, U.K, F.Y, S.K, AY, H.Ö, D.G, Ö.K, S.D, A.N, E.K, C.Y, K.D, R.A, S.A.Ş, T.G, E.Ç, S.K, B.T, A.Ç, K.K, K.Y, F.Ö, İ.M, Y.H, H.N, A.D, T.A. ve U.K Gebze Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 

Öte yandan, zanlılarla birlikte sahte kimlikler, resmi kurumlara ve muhtarlıklara ait mühürler, ehliyet, ikametgah, maaş bordroları, diploma, bilgisayar ve çeşitli dokümanlar ele geçirildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler