YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 yaşındaki kız çocuğuna tacize ilk duruşmada 50 yıl hapis
3 yaşındaki kız çocuğuna tacize ilk duruşmada 50 yıl hapis
10 Haziran 2015 10:46
Gaziantep'te, 3 yaşındaki kız çocuğunu taciz edip yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, ilk duruşmada 50 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

 

Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ümit Sezer ile 3 yaşındaki İ.K'nın babası ve avukatlar katıldı.

Duruşmada söz alan sanık Sezer, suçlamayı kabul etmeyerek, "Çocuğun babası, sakat olduğunu söyleyerek okuldan alıp bana teslim etti. Ben de kız çocuğunu tren istasyonuna bıraktım" dedi. 

Kız çocuğunun babası ise sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. 

Mahkeme heyeti, cumhuriyet savcısının mütalaasının ardından sanığa, cinsel istismar suçundan 16 yıl hapis cezası verdi. Suçu şiddet kullanarak işlediği gerekçesiyle cezası yarı oranında artırıldı. 

Kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ise teşebbüs aşamasında kaldığı için 20 yıla indirildi. 

Sanık ayrıca hürriyeti yoksun kılma suçundan 2 yıl hapis cezasına çaptırıldı. Suçu, çocuğa karşı cinsel amaçlı işlediği için 6 yıla çıkarıldı.

Sanık Süzer, ilk duruşmada 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olayın geçmişi

Gaziantep'te 5 Ocak'ta, babasının çalıştığı okulun bahçesinde oynarken kaybolan 3 yaşındaki İ.K, tren garında yaralı halde bulunmuş, olaydan 2 gün sonra yakalanan Ümit Sezer, cinsel taciz ve kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanmıştı. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler