YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 otomobil ateşe verildi
3 otomobil ateşe verildi
06 Şubat 2011 09:38
İstanbul'da terör örgütü yandaşları 3 otomobil ile 2 işyerini kundakladı.

Yasadışı bölücü terör örgütü yanlılarının, İstanbul'un üç ayrı ilçesinde 3 otomobil ile iki işyerini kundakladıkları bildirildi.

Avcılar'da ise park halindeki otomobilleri kundaklama hazırlığında oldukları öğrenilen iki kişinin, polisin düzenlediği operasyonla ele geçirildiği kaydedildi. Vatandaşların, polisin elindeki zanlılara büyük tepki gösterdiği gözlendi.

Emniyet ve istihbarat kaynaklarına dayandırılan habere göre, yasadışı terör örgütü yandaşlarının, şehrin her iki yakasında 3 otomobil ile 1 market ve 1 inkternet kafeyi benzin dökerek kundakladıkları belirtildi. İlk olay gece saat 22.00 sıralarında Maltepe'de bir markete yönelik molotof kokteylli saldırı ile başladı. Terör yanlılarının, Gülsuyu Mahallesi'ndeki bir marketi benzin dökerek kundakladıkları öğrenilirken, aynı saatlerde Esenler ilçesinde de bir internet kafeye benzeri saldırı gerçekleştirerek ateşe verdikleri belirtildi. Kundaklama olayında her iki işletmede de maddi hasar meydana gelirken, ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri çıkan yangınları kısa sürede söndürdü. Bağcılar ilçesi Fatih Mahallesinde ise sabaha karşı saat 04.00 sıralarında park halindeki 1'i minibüs olmak üzere farklı marka ve modellerde 3 otomobilin, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotof kokteyli ve benzin dökülerek kundaklandığı kaydedildi.

VATANDAŞLARDAN KUNDAKÇILARA BÜYÜK TEPKİ

Yaralı ya da can kaybının yaşanmadığı olaylarda yanan araçlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye gruplarınca söndürüldü. Mahalle sakinlerini döken olay ile ilgili emniyet güçleri kent genelinde alarma geçerken, Avcılar Gümüşpala Mahallesi Gülizer sokak üçerindeki otomobilleri kundaklama hazırlığında oldukları öğrenilen Mehmet K.(18) ile İbrahim .H.B.(24) isimli şahıslar, polisin düzenlediği operasyonla, suç unsuru taşıyan akaryakıt şişeleri ile birlikte ele geçirildiği bildirildi. Mahalle sakinlerinin linç girişiminden polisin çabası ile kurtulan zanlılar, ekip otosuna bindirilerek kurtarıldı. Öfkeye kapılan bazı mahalleli, zanlıları tartaklamak isterken, bazıları da sözlü olarak tepki gösterdi. Polis ele geçirilen zanlıları bölgeden uzaklaştırarak olayların yatışmasını sağladı.

İsmini açıklamak istemeyen bir mahalle sakini, "Bunları bize versinler cezalarını biz verelim" derken, başka bir mahalle sakini ise "Biz bu mahallede Türk-Kürt kardeşçe yaşıyorduk, Şimdi Kürt sorunu diye bir şey çıkardılar, olaylar bu hale geldi" diye tepki gösterdi.

Maddi hasarın meydana geldiği kundaklamalar ile ilgili olaya karışan failler hakkında bölgede bilgi toplayan İstanbul polisi, 1 market ve 1 internet kafe ile 3 araçlı kundaklama olayı üzerinde geniş çaplı soruşturma başlattı.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler