YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 liraya 100 dolar almak ister misiniz?
3 liraya 100 dolar almak ister misiniz?
10 Ağustos 2013 13:36
Hatay’da bir firma tarafından basılan dolarların, 1 dolarlık yüzlük destesi 3 liraya alıcı buluyor.

Dolarların basım amacı ise düğünlerde gelin ve damadın başına saçmak. Sahte dolarlara en fazla talep ise Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden geliyor.

Hatay’ın merkez Antakya ilçesi Meydan Çarşısı'nda esnaflık yapan Şevket Güven sahte dolara artan talebin düğünlerden kaynaklandığını belirterek, günde ortalama 3 -4 bin banknot sattıklarını söyledi. Güven, ''Hatay'da yapılan düğünlerde, gelin ve damat meydanda oynarken başlarına para atılıyor. Son üç yıldır gelin ve damat oyun oynarken gerçek dolar yerine sahte dolarlar atılmaya başlandı. Bu düğünler için özel üretilen sahte dolarlar, yüzlük desteler halinde satılıyor. 1 dolar olarak basılan paralar gerçek dolarlardan biraz daha büyük ve renkleri biraz farklı. Açık yeşil ve siyah olarak basılıyor.'' dedi.

Sahte dolarlara en fazla Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden rağbet geldiğini söyleyen Güven, ''Biz düğün nişan malzemesi satıyoruz. Sahte dolarlar da bu sektörün işine girdi. Günde yaklaşık 30-40 deste bu dolarlardan satıyoruz. En fazla rağbet, düğünlerin şatafatlı olduğu Altınözü ve Reyhanlı ilçelerinden oluyor.'' açıklamasını yaptı.

İlk bakışta dolar gibi görünen bu sahte dolarlar, rengi ve ebatları ile gerçek dolardan ayrılıyor ve şehirde çok rağbet görüyor.

 

CİHAN

SADECE TÜRKLERE ÖZGÜ HAREKETLER
 // VAY VAY VAY..
Ne kadar saçma sapan buluşlara imza atıyoruz. Sen o düğünde sahte dolarları savursan ne olacak, savurmasan ne olacak!? O gerçek 3tl yi sahte dolarlarla sahte zenginlik taslayacağına çocuklara versen iyi olmaz mı? Bir de bu tip kişilerin, çocuklara boş zarf veren versiyonları da vardır ki, insanın saçlarına zamk dökesi geliyor....
10 Ağustos 2013 Cumartesi 22:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler