YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3. Köprü'de işler değişti: Yüzde 50'si tamam
3. Köprü'de işler değişti: Yüzde 50'si tamam
30 Ağustos 2015 13:16
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Operasyonların nasıl yürütüldüğü konusunda bilgi veren 3. Köprü Çelik Tabliye Sorumlusu, "Daha önce çelik tabliyeler önce karaya ardından köprü seviyesine vinçlerle alınıyordu. Artık yöntemimiz değişti" dedi.

3. Boğaz Köprüsü'ndeki en ağırı 923 ton olan 59 çelik tabliyeden 29'unun montaj ve kaynak işlemleri sona erdi. Böylece çelik tabliye montaj işlemlerinin yarısı tamamlanmış oldu.

3. Köprü Çelik Tabliye Sorumlusu, "Toplam 59 çelik tabliye var. Çelik tabliyelerin en ağırı 923 ton, yüksekliği 5.5 metre. 59'uncu tabliye hariç her iki yakanın ayrı ayrı sorumluluğunda olan 29 adet tabliye var. Avrupa yakasında 15 adet, Asya Yakası 14 adet olmak üzere çelik tabliyelerin yüzde 50'si tamamlandı" dedi.

Operasyonların nasıl yürütüldüğü konusunda bilgi veren 3. Köprü Çelik Tabliye Sorumlusu, "Daha önce çelik tabliyeler önce karaya ardından köprü seviyesine vinçlerle alınıyordu. Artık yöntemimiz değişti. Şimdi 'Derrick Crane' adı verilen vinçlerle, direkt denizden çelik tabliye kaldırma yaptığımız bir operasyon haline geldi. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler