YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 ilde suç örgütüne yönelik operasyon
3 ilde suç örgütüne yönelik operasyon
08 Şubat 2013 10:03
Antalya, Kilis ve Malatya'da düzenlenen operasyon kapsamında uyuşturucu kullanan kişi ve uyuşturucu satıcıların adreslerine motosikletlerle uyuşturucu temin ettikleri öne sürülen 7 kişi gözaltına alındı.

 

 
 
Edinilen bilgiye göre, Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından uyuşturucu madde ticareti yapan bir suç örgütüne yönelik Antalya, Kilis ve Malatya'da eş zamanlı baskınlar düzenledi. Baskın yapılan ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 7 kilo 674 gram esrar maddesi, 110 uyuşturucu sentetik hap, 2 hassas terazi, 2 ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 8 mermi ele geçirildi.
 
Gözaltına alınan A.M. (33), C.M. (27), C.T. (23), G.A. (25), F.E. (38), M.D.M. (35) ve A.Ç'nin (28) uyuşturucu kullanan kişi ve 'torbacı' tabir edilen sokak satıcılarının adreslerine motosikletlerle uyuşturucu temin ettikleri öne sürüldü. Örgütün, Antalya'da Şarampol, Güllük ve Soğuksu bölgelerinde faaliyet gösterdiği öne sürüldü.
 
Zanlılar, sorgularının ardından ''Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında uyuşturucu madde ticareti yapmak'' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.
 
 
 
AA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler