YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 genç kızdan haber alınamıyor
3 genç kızdan haber alınamıyor
04 Mayıs 2010 21:07
Okula gidiyoruz diye evden çıktılar, geri dönmediler. Aileri perişan...

Manisa'da, "okula gidiyoruz" diye çıkan 16 yaşlarındaki 3 kız arkadaş Necibe Özbek, Özge Arslan ve Damla Çelebi'den 5 gündür haber alınamıyor. Kızlarının, okulda devamsızlık yaptığını öğrenen aileler ise perişan. Kızlarına dönmeleri çağrısında bulunan aileler, gözyaşları içinde kızlarından haber bekliyor.
 

Manisa'da Mehmet Akif Ersoy Lisesi 1. sınıf öğrencileri 16 yaşındaki Necibe Özbek ve Özge Arslan (16) ile Halit Görgülü Lisesi 1. sınıf öğrencisi Damla Çelebi'den (16) 30 Nisan Cuma gününden beri haber alınamıyor.
 

Kızlarının 5 gündür kayıp olduğunu söyleyen aileler ise perişan durumda. Kızlarının en son "okula gidiyoruz" diye çıktıklarını ve bir daha geri dönmediklerini ifade eden aileler, kızlarına evlerine dönmeleri çağrısında bulundular.
 

Damla Çelebi'nin annesi Meral Çelebi, gözyaşları içinde kızına 'evine dön' çağrısında bulundu. Acılı anne, "Ben evde yatarken bakkala gidiyorum diye çıktı evden. Okula gidiyordu. Son 4 gün gitmemişti. Devamsızlığı olduğundan hiç haberimiz yoktu. Okul yönetimi bize son cuma günü haber verdi. Ondan önce hiç haberimiz olmadı." şeklinde konuştu.
 

Meral Çelebi, "Kızım bir an önce evine gelsin. Ben onsuz yapamam. Tek dileğim evine gelsin, hiç korkmasın. Hiç kimse ona bir şey söylemeyecek. Yeter ki çıksın evine gelsin. Odası, yatağı boş duruyor, çok özledim kızımı. Kızım nerdeysen çık gel. Yaşadığına dair bir haber et. Ne olursun çık gel kızım." dedi.
 

Baba Hüseyin Çelebi de, okul yönetiminin kızlarının okula gidip gitmediğini zamanında haber vermesi gerektiğini söyleyerek, "Kızım 5 gündür okula gitmiyormuş. Cuma günü beni okuldan aradılar, kızımın okula gitmediğini söylediler. Kızımla konuştum bana 19 Mayıs hazırlıklarının olduğunu söyledi. Müdür Bey'in yanına gittim. 'Bugüne kadar bana niye haber vermediniz' dedim. Beni müdür yardımcısına yönlendirdiler. Müdür yardımcısı ise senin telefonuna ulaşamadık dedi. Ama benim telefonum orada kayıtlı. Sadece iki kız arkadaşı ile birlikte ayrıldığını biliyoruz." diye konuştu.
 

Necibe Özbek'in babası Servet Özbek ise, "Cuma günü öğleden sonra eşim beni aradı. Kızımızın okula gitmediğini söyledi. Kızımı aradığımda ise telefonlarına ulaşamadım. Akşama kadar bekledik. Gelmeyince karakola başvurduk. Emniyet de seferber oldu. Cuma gününden beri kızımız kayıp, hiçbir haber alamıyoruz. Kızımın eve dönmesini istiyoruz. Geldiği zaman söz veriyorum hiçbir şey yapmayacağım. Yeter ki evine dönsün." şeklinde konuştu.
 

Anne Ayşe Özbek ise, "Cuma günü kızımın devamsızlığı var mı diye okulu aradım. Bana 4 gündür kızımın okula gelmediğini söylediler. Ardından hemen kızımı aradım ama ulaşamadım. Cuma gününden bu yana haber alamıyoruz. Kızımızın evine dönmesini istiyoruz. Ne halde olursa olsun yeter ki evine dönsün." şeklinde konuştu.
 

Özge Arslan'ın babası Süleyman Arslan da, "Cuma günü işten geldiğimde eşimin yüzü asıktı. Bir şey olduğunu anlamıştım. Ne olduğunu sorunca Özge'nin eve gelmediğini söylediler. En son cuma günü saat 17.00 de Özge ile konuşmuş. Özge'ye nerede olduğunu sorunca da 'eve geliyoruz anne' demiş. Gelmeyince aramaya çıktık. Telefonları kapalıydı. Sonra bir daha da ulaşamadık. Karakola bildirdik, okulu aradık. Kızım 15 gündür okula gitmiyormuş benim haberim yok. Okula yazdırırken bütün telefon numaralarımızı yazdırdık; ama bize hiç haber vermediler. Ben kızımı okula yazdırırken de söyledim okumak istemiyorsan okuma diye. Baba beni yazdır ben okuyacağım demişti. Kızıma şimdiye kadar tokat dahi atmadım. Neden böyle bir şey olduğunu bilmiyorum. Neden korkuyor, döveceğim diye mi korkuyor? Şimdiye kadar hiç elimi kaldırmadım. Bir an önce evine dönsün." diye konuştu.
 

Özge'nin annesi Hasibe Arslan da, "Kızım perşembe günü akşam arkadaşı Necibe'de kaldı. Oradan beraber giyinip okula gittiler. Akşamüzeri aradım. 'Neredesin kızım' dedim. Bana okulda olduğunu söyledi. Okul kapanma saati geldiğinde tekrar aradım, ulaşamayınca arkadaşla beraber aramaya gittik. Her yere baktık bulamadık. Kızım ne olursun gel. Kimse sana bir şey demeyecek." ifadelerini kullandı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler