YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 bin liraya her şey dahil paket...
3 bin liraya her şey dahil paket...
22 Şubat 2011 09:44
Bir düğün organizasyon firması, davetiyesinden araba süslemesine, 7 katlı pastasından perdesine kadar tüm hizmetlerin dahil olduğu bir düğün paketi kampanyası başlattı.

Ankara'da bir düğün organizasyon firması, içerisinde davetiye, gelin arabasının süslenmesi, gelinlik dikimi, kuaför, fotoğraf çekimi, yedi katlı düğün pastası ve 3 oda bir salon tül perdenin yanı sıra gelin ve damadın evden alınıp düğün sonrası evine bırakılması gibi hizmetlerin bulunduğu düğün paketi kampanyası başlattı.

Yıllardır düğün organizasyonu yaptığını belirten Tutkun Düğün Organizasyon firması sahibi Ali Yükrük, düğün yapanları iki gruba ayırıyor. Birinci grubu uzun zamandır yakınlarının düğününe giden ve takı takanların oluşturduğunu ifade eden Yükrük, müşterilerinin çoğunluğunu bu tür düğün sahiplerinin oluşturduğunu söyledi.

Yükrük, ''Bunlar kriz falan dinlemezler evlenirler. Ekonominin aynasıdır bu insanlar. Öyle ki vatandaşın parası olduğunda da düğün yapıyor, sıkıntıya girdiğinde de… Sıkıntıdan kurtulmak için düğün yapıyor bu insanlar. Çevresi geniş olan ve her düğüne gidip takı takan kişi en az 30 bin liralık sermaye topluyor düğününde'' dedi.

İkinci grubu ise eğlence amaçlı düğün yapanların oluşturduğunu anlatan Yükrük, bu gruptakilerin otellerde, kırlarda düğün yaparak eğlendiklerini söyledi.

Özellikle birinci gruptaki müşteriler için ''evlendirme paketleri'' hazırladıklarını ifade eden Yükrük, ''Hizmette kalite, fiyatta ucuzluk anlayışı içerisinde düğün sahiplerinin tören öncesi hazırlıklarını paket halinde sunduklarını kaydetti.

Bir gelin ile damadın isteyeceği tüm hizmetleri Ulus Şehir Çarşısı'ndaki yana yana 8 dükkanında sağlayabildiğini anlatan Yükrük, şöyle devam etti:

''Bay, bayan kuaför, fotoğraf çekimi, gelinin beğendiği bir gelinliğin dikimi, damatlık, 400 adet davetiye, çiftlerin 3 oda bir salon tüllerine kadar bir takım hizmet veriyoruz. Ailelerimiz  düğün hazırlığında hem yorulmuyor, zaman kaybına uğramıyor hem de uygun fiyata düğün yapıyor. Bir saatte tüm düğün hazırlığını tamamlamış oluyorlar.''

Gelin arabasının süslemesinin de kampanyaya dahil olduğunu ifade eden Yükrük, düğün günü gelin ve damadın özel şoförlü bir araçla evlerinden alındığını ve şoförün  aynı zamanda bir düğün danışmanı olarak görev yaptığını ifade etti.

DÜĞÜN PAKETLERİ 3 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Müşterinin taleplerine göre paketlerin fiyatlandırıldığını söyleyen Yükrük, düğün salonununda yedi katlı yaş pastanın yanı sıra kuru pasta ikramının ve içeceklerin de organizasyon firması tarafından karşılandığını belirtti.

Yükrük, düğünlerde bahşişin özellikle damatların korkulu rüyası olduğuna dikkati çekerek, ''Biz salonlarımızda  bahşişi yasakladık. Sanatçı ve garsonların bahşiş adı altında para almayı yasaklayan ilk salonuz. Benim garsonumu bahşiş almaya razı eden düğün sahibine bahşişin iki katı ödül veriyorum. Sözleşmemin ilk maddesi de bu. Bu paket mart sonuna kadar sadece 3 bin lira'' diye konuştu.

Düğün gibi özel günlerinin eksiksiz olmasını isteyen müşterilerin tüm bu hizmetlerin fiyatını duyunca endişe yaşadığını söyleyen Yükrük, müşterilerinin düğünden sonra teşekküre geldiklerini anlattı.

''Düğün Market'' hizmetini ekonomik sıkıntı nedeniyle evlenemeyen çiftler için başlattıklarını belirten Yükrük, sloganlarının ''Evlenmeyen kalmasın'' olduğunu ifade etti.

Ali Yükrük, projenin ikinci ayağında beyaz eşyanın da düğün paketlerinde yer alacağını söyledi.

''DÜĞÜNLERİNİ YAPAN FİRMADA İŞE BAŞLADILAR''

Tutkun Düğün Organizasyonu'nun kampanyasıyla evlenen Zeliha-Ömer Başaran çifti şanslı müşterilerden.

Düğününde her şeyin istediği gibi olduğunu söyleyen Zeliha Başaran, evlendikten sonra eşiyle birlikte aynı organizasyonda işe başladığını ifade etti. Başaran, şimdi Tutkun Moda Evi'nde yeni gelinlere gelinlik diktiğini belirtti.

 Düğün sırasında genellikle damatların koşuşturduğunu anlatan Ömer Başaran da ''Ben de bu organizasyon ile evlendim. Hiçbir şey de aksama olmadı. Daha sonra burada kuaför olarak işe başladım. Şimdi ben de yeni damatları en önemli günlerine hazırlıyorum'' dedi.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler