YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 aylık gelin sevgilisine kaçtı
3 aylık gelin sevgilisine kaçtı
21 Haziran 2010 22:56
Genç kız dini nikahlı eşini bırakıp internet aşıkına kaçınca iki aile arasında kavga çıktı.

Gaziantep'te yaşayan genç kız, internette tanıştığı gençle evlenebilmek için Zonguldak'ın Alaplı ilçesine kaçtı. Genç kızı geri götürmek üzere ilçeye gelen yakınlarının, kızlarının yerini öğrenemeyince, kaçtığı gencin ağabeyini bıçakla yaraladığı iddia ediliyor
 

İddiaya göre, ilçeye bağlı Ömerli köyünde ikamet eden Sedat Şen, internet ortamında tanışarak arkadaşlık kurduğu Gaziantep'te yaşayan genç kız B.S. ile bir süre bu şekilde görüşmeye devam etti.
 

Şen, bir süre sonra B.S'ye evlenme teklif etti. Ailesinin kendisini vermeyeceğini düşünen genç kız, evden kaçarak Şen'in yaşadığı Alaplı ilçesine bağlı Ömerli köyüne geldi.
 

Kızlarının Alaplı'da olduğunu öğrenerek ilçeye gelen ailesi, yaşının 18'den küçük olduğunu belirttikleri B.S'yi Gaziantep'e geri götürdü.
 

Ailesinin bir akrabasıyla imam nikahı kıydığı B.S, 18 yaşına girmesinin ardından yeniden kaçarak Sedat Şen'in köyüne geldi. Kendisini geri götürmek için yaklaşık 30 akrabasının Alaplı'ya geldiğini öğrenen B.S, Sedat Şen'le birlikte köyü terk etti.
 

Sedat Şen'e ulaşabilmek için ağabeyi Ferhat Şen'in Küçük Sanayi Sitesi'ndeki iş yerine gelen B.S'nin akrabaları, gençlerin yerlerini öğrenemeyince bıçakla saldırıda bulundu.
 

Yaralanan Ferhat Şen, Alaplı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Polis, genç kızın akrabalarını Alaplı Deresi'ndeki sazlıklarda ve dolgu alanında yakaladı. Olayı duyan Şen'in yakınları da bölgeye geldi, genç kızın akrabalarına taş ve sopalarla saldırdı, linç girişiminde bulundu. Olay yerine Zonguldak ve Ereğli ilçesinden takviye ekipler gönderildi. Zanlılar gözaltına alındı.
 

Şen'in akrabaları ve vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğünün önünde Türk bayrağı açarak terör örgütü lehine slogan attıktan sonra olaysız dağıldı.
 

İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastaneye kaldırılan Ferhat Şen'in sağlık durumunun ciddi olduğunu belirterek, ''Güneydoğudan gelen 31 kişi gözaltına alındı. Yaşanan arbedede şahısların araçları zarar gördü. Olay şu anda kontrolümüz altında. Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından söz konusu kişiler adliyeye sevk edilecek'' dedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler