YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
29 Ekim töreninde yangın! Yaralılar var
Hatay'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde faciadan dönüldü! Balonların patlaması sonucu çıkan yangında 5 kadın yaralandı.
29 Ekim töreninde yangın! Yaralılar var
29 Ekim 2013 / 12:52 Güncelleme: 29 Ekim 2013 / 13:18

Hatay'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında resmi geçide katılan bir aracın süslemesinde kullanılan balonlardaki helyum gazının alev alması sonucu 5 kişi yaralandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Caddesi'ndedüzenlenen törende, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından şiirler okundu ve daha sonra resmi geçit töreni yapıldı. Geçit sırasında yeni Arkeoloji Müzesi'nin tanıtımı için hazırlanan aracın süslemesinde kullanılan balonlar bir anda patladı.

Balonlarınşişirilmesinde kullanılan helyum gazının alev almasıyla araçtaki kağıt ve yanıcı maddeler tutuştu. Bu sırada, araçta bulunan 5 görevli kadın, vücutlarının çeşitli yerlerinde oluşan yanıklarla yaralandı. Kısa süre yaşanan kargaşanın ardından 112 Acil Servis motorize ekiplerinin müdahale ettiği yaralılar, ambulansla Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kutlamalar sırasında Hatay'daki farklı dine mensup kaanat önderleri, kentteki birlikteliğin simgesi olarak güvercin uçurarak vatandaşlara karanfil attı. Geçit töreninde, Hatay'da yetiştirilen zeytin, hurma, maydanoz ve defne sabununu yer aldığı ürünler, traktörler üzerinde sergilendi.

13:11
 // HER BALON PATLAMAYI TADACAKTIR
Millet bu balonlardan ne buluyor anlamıyorum. Hiç bir estetik görünümü ve güzelliği yok, ne buluyorlar bu balonlardan. Süsleyecek başka nesne yok mu? Sürü psikolojisi işte. Başkası beğeniyorsa, ben de beğenmeliyim....
29 Ekim 2013 13:11
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler