YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
28 günlük bebeğe anjiyo
28 günlük bebeğe anjiyo
18 Ekim 2013 17:49
Konya'da morarma şikayetiyle gittiği hastanede, doğuştan akciğer atardamarı gelişmediği ortaya çıkan 28 günlük bebek, anjiyo ile sağlığına kavuşturuldu

Bir yıllık evli Kevser-Mustafa Depreli çiftinin, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde dünyaya gelen bebekleri Kübra Nur'da morarma görülmeye başladı.

Şikayetin giderek artması üzerine aynı hastanenin çocuk kardiyoloji bölümünde yapılan tetkikler sonrasında bebeğin akciğer atardamarının gelişmediği görüldü. Kübra Nur, 28 günlükken yapılan anjiyo ile sağlığına kavuşturuldu.

Hastanenin Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Oran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 günlükken kendilerine getirilen bebeğin genel sağlık durumunun iyi olmadığını söyledi.

Tetkikler sonrasında akciğer atardamarının gelişmemiş olduğunu, ayrıca sağ ve sol dalları ile kapağın da gelişmediğini belirlediklerini ifade eden Oran, "Yaptığımız ölçümlerde çok ciddi bir darlık olduğunu gördük. Bir an önce düzeltilmesi gerekiyordu. Anjiyo için hazırlıklarımızı yaptıktan sonra operasyona başladık. Kalem ucu kadar ince olan bir kapakla karşılaştık ve onu balonla 8 milimetreye kadar genişlettik" dedi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler