YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
26 yıllık vefa: Karısına böbreğini verdi
26 yıllık vefa: Karısına böbreğini verdi
06 Ağustos 2016 12:09
Kayseri'de karı koca olan doktorlar tüm bireylere örnek olacak bir davranışın altına imza attı. 26 yıllık doktor eşlerden Dr. Esmagül Işıldak böbreğinden rahatsızlanınca eşi Dr. Ümit Işıldak'tan nakil olduğu böbrekle sağlığına kavuştu.

KAYSERİ'de Aile Hekimliği yapan 52 yaşındaki Dr. Esmagül Işıldak, kendisi gibi Aile Hekimi olan aynı yaştaki eşi Dr. Ümit Işıldak'tan nakil olduğu böbrekle sağlığına kavuştu.

Kayseri'de oturan aile hekimi Esmagül Işıldak, 7 ay önce yaşadığı rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde, ortaokuldayken böbrek iltihabı geçirdiği öğrenilen Dr. Işıldak'ın böbrek fonksiyonlarının bozulduğu belirlendi. Organ nakli olması gereken Dr. Esmagül Işıldak'a kendisi gibi doktor olan eşi verici oldu. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi'nde Ümit Işıldak'tan alınan böbrek, 26 yıllık eşi Esmagül Işıldak'a geçen hafta nakledildi.

Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, "Esmagül Hanım ve Ümit Bey iki meslektaşım. Ümit Bey, uzun bir süre eşinin haberi olmadan bizimle irtibata geçti. Eşi için en iyisini istiyordu ve sonunda Esmagül Hanım'ı ikna ederek bize gelmeye karar verdiler" dedi.

Nakil olan Esmagül Işıldak ise "26 yıllık evliliğimin en güzel hediyesini eşim bana böbreğini vererek hediye etti. Ona, minnettarım" diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler