YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
25 FETÖ üyesine tutuklama
25 FETÖ üyesine tutuklama
20 Ağustos 2016 09:50
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Kütahya Vali Yardımcısı Şükrü Özcan ile Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi'nin de bulunduğu 25 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma doğrultusunda gözaltına alınan 33 kişiden emniyette işlemleri tamamlanan 25'i adliyeye sevk edildi.

Bu kişiler, savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderildi.Özcan ve Selvi ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürü Hüseyin Avni Dizman, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürü Ayhan Deligöz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar ve Malatya PTT Başmüdürü Fahri Ocak'ın da bulunduğu 25 kişi, mahkemece tutuklandı.Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında geçen hafta İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon yapılmıştı.

Operasyonda, daha önce Malatya'da vali yardımcılığında bulunan Kütahya Vali Yardımcısı Şükrü Özcan ve yine Malatya'da il müftüsü olarak görev yapan Kütahya Müftüsü Hacı Yusuf Gül ile 31 kurum ve kuruluş yöneticisi gözaltına alınmıştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler