YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
25 bin erkek nereye gitti?
25 bin erkek nereye gitti?
31 Ocak 2012 12:43
TÜİK'in kadın nüfusunun 3 bin arttığını, erkek nüfusu ise 25 bin azaldığını açıklaması Kütahya'da tartışmalara neden oldu. Kütahyalılar ise bunun nedenini işsizlikten kaynaklandığı ileri sürdü.

Türtiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Kütahya'daki erkek nüfusunun 25 bin azaldığı açıklaması, kentte tartışma konusu oldu.  

Kütahyalılar, TÜİK'in açıkladığını nüfus oranında kadınların sayısında 3 bin artış olurken, erkek nüfusunda 25 bin azalma olmasını işsizliğe bağladılar.  

Vatandaşlar, erkeklerin Kütahya'da iş olmadığı için başka şehirlere veya yurt dışına çalışmaya gittiğini ileri sürdüler.  

Ahmet Şen, Mehmet Yeşil ve Hüseyin Yörür isimli vatandaşlar, "Kütahya'nın kalkınması için öncelikle milletvekilerinin yenilenmesi lazım. 3 dönemdir aynı kişiler seçiliyor. Ancak, kentte hiç bir yatırım gelmiyor. Şehrin gelişmesine çaba gösterecek vekiller lazım. Yetkililer 2023 yılının hesabını yapıyor. Oysa bugüne yarına bakmak lazım. Kütahya her geçen gün geriye gidiyor" dediler.  

Kütahya'nın merkez nüfusu bir önceki nüfus sayımına göre, erkek nüfusunda 25 bin azalma, kadın nüfusunda da 3 bin artış oldu. Kütahya merkezin 2012 yılı sayımına göre 119 bin kadın, 118 bin erkek nüfusunu bulunuyor.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler