YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
22 Mart 2015 Ehliyet sınavı sonuçları
22 Mart 2015 Ehliyet sınavı sonuçları
01 Nisan 2015 08:36
22 Mart ehliyet sınav sonuçları bugün açıklanacak. 22 Mart'ta yapılan Ehliyet Sınavı'na girenler ehliyet sınav sonuçlarını MEB 'te MTSAS sayfasından T.C ile sorgulatabilecek. Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı belli oldu

Ehliyet sonuçları bugün açıklanıyor. 22 Mart ehliyet sınav sonuçları bugün MEB 'in sayfasında MTSAS duyuru ekranında açıklanacak. Adaylar ehliyet sınav sonuçlarını sonuc.meb.gov.tr adresinden sorgulalabilecekler. Sürücü adayları ehliyet sonuçlarını görmek için T.C numaraları ile sorgulama yapacaklar. Ehliyet sonuçlarınızı internethaber.com'dan öğrenebilirsiniz...

Ehliyet sınavı sonuçları için ehliyet sınavına giren adayların dijital platformda oldukça yoğun şekilde araştırma yapmaya başladı. Ehliyet sınavı soruları açıklamasına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından herhangi bir açıklama henüz yapılmış değil. Ehliyet adaylarının merakla bekledikleri ehliyet sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital platformda yer almakta olan resmi internet sayfasında bulunan MTSAS duyuruları ekranından açıklanacak.

EHLİYET SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Trafikte araç sürüşü için vatandaşların ehliyet almaları gerekiyor. Türkiye’de farklı araç sınıflarına yönelik olarak ehliyet kursları bulunuyor. Farklı dönemlerden oluşan ehliyet eğitimleri ile birlikte artık vatandaşların çok daha doğru bir trafik eğitimi ve araç sürüş deneyimine ulaşabilmeleri sağlanabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavı ile ehliyet adaylarının ehliyet alabilmelerine sınaması gerçekleştiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavı Nevruz bayramı dolayısı ile ertelenen 22 mart ehliyet sınavı geçtiğimiz gün gerçekleşti. Uzun süre ehliyet sınavı giriş yerleri merakı içerisinde olan ehliyet adayları için ehliyet sınavı sonuçları heyecanına dönüştü. Ehliyet sınavından alınacak sonuç ile ehliyet alabilme hakkına sahip olabileceğinden ehliyet adayları için büyük bir heyecan oluşuyor. 2015 yılı içerisinde Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı e-Kılavuzu'na göre, bir yıl içerisinde 9 defa gerçekleştirilen ehliyet sınavı sayısı 6'ya indirilmişti.

MTSAS duyuruları ekranından ehliyet sınavı sonuçları açıklamasının yapılacağı en kısa süre içerisinde yapılacağı tahmine ediliyor. Büyük bir heyecan içerisinde olan ehliyet adayları için bu süreninde çok uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Özellikle de gelişen internet teknolojisini en etkin şekilde kullanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ehliyet sınavı sonuçları en kısa süre içerisinde doğru ve hatasız olarak okunarak, adaylara açıklanacağı tahmin ediliyor. 2015 yılı ocak ayında gerçekleştirilen ehliyet sınavı sonuçları da çok kısa bir süre içerisinde açıklanmıştı.

Adayların başarılı olabilmeleri için 70 puan ve üzeri puan alması gereken ehliyet sınavına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği sınavda ilk yardım dersi, trafik ve çevre dersi ve araç tekniği dersi üzerinden farklı oranlarda sorular bulunuyor. Ehliyet sınavı sonuçları açıklandığında T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ nın dijital platformda gerçekleştirilmekte olduğu bu online sınav sonucu açıklama sisteminin yanı sıra ehliyet adayları 22 martta girmiş oldukları ehliyet sınavının sonuçlarını özel MTSK müdürlükleri, özel MTSK modülünden ‘kurum kodu’ ve ‘kurum şifresi’ girilerek, müdürlükler tarafından kursiyerlere tebliği gerçekleştirilecek.

Dijital dünyanın sunduğu yeni nesil imkanlar ile birlikte de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ehliyet sınavı soruları açıklaması ile de adayların sınavda çözmek ile mücadele ettikleri sorulara ilişkin olarak doğrudan bilgi alabilmesine olanak sağlıyor. Bu neden ile de oldukça büyük bir heyecana sahip olan ehliyet adaylarının internette yoğun olarak sorguladığı bir açıklama olarak gündemdeki yerini koruyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler