YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
200 polis daha onlar için seferber
200 polis daha onlar için seferber
25 Eylül 2009 20:05
Bayramın 2. günü kaybolan 3 çocuğu arama çalışmalarından malesef bugün de sonuç alınamadı

Kayseri'de bayramda şeker toplamak için evlerinden ayrılan 3 çocuğun bulunması için süren arama çalışmalarında şu ana kadar sonuç alınamadı. Kayıp çocuklar ev ev aranırken, kamera kayıtları da inceleniyor.

Bayramın 2. günü Kayseri'nin Talas ilçesinde oturan 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile birlikte evlerinin önündeki parkta komşularının 11 yaşındaki kızları Türkan Ay ile bir süre oynadıktan sonra ailelerine haber vererek şeker toplamaya gitti.

Akşam olmasına rağmen evlerine dönmeyen 3 çocuğun bulunması için polis, jandarma ve sivil savunma ekiplerinin 4 günden beri sürdürdüğü arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

Talas ilçesinde yaklaşık 500 polis, jandarma ve sivil savunma ekibinin sürdürdüğü arama çalışmalarına Kayseri'den belediye otobüsleriyle Talas ilçesine getirilen 200 polis memura daha destek verdi.
 

Arama yapılacak bölge ile ilgili bilgilendirilen polis memurları, Alidağı, Zincidere ve Reşadiye bölgelerinde açık arazide, mağaralarda ve kaya kovuklarında kayıp çocukları aradı.

Yapılan arama çalışmalarından herhangi bir sonuç alınamadı.

KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ
Öte yandan, polis kaybolan çocukların oturduğu Talas ilçesi Yenidoğan mahallesindeki güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülere el koydu.

Kamera görüntülerinin titizlikle incelendiği, bazı kişilerce ihbar edilen siyah renkli şüpheli minibüsle ilgili bir ip ucuna rastlanmadığı bildirildi.

AİLELER PERİŞAN
Kaybolan çocuklardan 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ve 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin'in annesi Leyla Tekin, “Bilen, gören varsa lütfen Allah rızası için bildirsinler. Bizim ciğerimiz yanıyor. Kendileri de ana babadır sonuçta. Benim çocuklarım da okula gidecekti ama herkes giderken benim çocuklarım ortada yok” derken; Türkan Ay’ın annesi Özlem Ay ise “Şeker toplarken içeri çeken varsa bizi görüyorlarsa bıraksınlar çocuğumuzu ne olur” diye seslendi.

Aileler, üç çocuğun sadece kayboldukları Yenidoğan Mahallesi’ni değil, tüm Talas İlçesi’ni çok iyi bildiklerini söylüyor.

Ortada kaybolmaktan çok bir kaçırılma durumunun bulunduğunu belirten aileler, çocukların şeker almak için kapısını çaldıkları bir evde alıkonmuş olabileceğini de düşünüyor.

VALİ BİLİCİ: EV EV ARIYORUZ
Kayseri Valisi Bilici, kayıp çocukların aranmasıyla ilgili olarak, ''Aramalar 5 gün de sürer, 15 gün de. Hatta hiç haber alınamaz, bulunamayabilirler de. Bunu, devletin yapması gerekeni yapmıyormuş gibi ifade etmenin hiçbir anlamı ve mantığı yok'' dedi.

Kaybolan çocukların bulunabilmesi için polis, jandarma, sivil savunma ve diğer arama-kurtarma ekiplerinin seferber olduğunu bildiren Vali Bilici, şöyle devam etti: ''Tek tek evler aranıyor. Yapılması gereken her şey yapılıyor. Devletin bütün imkanları seferber edildi. '5 gündür bu çocuklar niye bulunamadı' ve 'Devlet organları çalışmıyor, gerekeni yapmıyor' demek doğru değil ve bu söylemlerin bir anlamı da yok.''

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler