YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 yaşındaki üniversite öğrencisinin şelalede biten hazin sonu
20 yaşındaki üniversite öğrencisinin şelalede biten hazin sonu
10 Mayıs 2016 07:35
Balıkesir'den Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine pikniğe giden üniversite öğrencilerinden 20 yaşındaki İsmail Kürek, Mıhlı şelalesinde hayatını kaybetti. Genç öğrencinin cesedi şelaleden çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre, piknik yapmak için arkadaşlarıyla Balıkesir’den Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki Mıhlı Şelalesi’ne gelen 20 yaşındaki İsmail Kürek, serinlemek için 5 metre yükseklikteki kayalıklardan suya atladı.

Kürek’in su yüzüne çıkmadığını gören arkadaşları durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Jandarma ekipleri, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'nden deniz polisine bilgi verdi. Yapılan aramada, Kürek’in cansız bedenine ulaşıldı. Ayvacık Devlet Hastanesi’ne getirilen Kürek'in cenazesinin otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği öğrenildi.

MIHLI ŞELALESİ:

Küçükkuyu’ya hayat veren Mıhlı Çayı cömertçe sergilediği doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bölgeye giden yolun 5 km sonrasında karşınıza çıkan Başdeğirmen mıntıkası ünlü bir mesire yeridir. Mıhlı Çayı’nın bereketi toprağa öyle yaramış ki, ağaçlardan gökyüzü görünmüyor. Burada Rumlardan kalma bir değirmen var. Su yolları ve taşları aynen muhafaza edilen değirmen restore edilmiş. Roma döneminden kalma kemerli bir köprü de bu değirmene eşlik ediyor. Değirmenin bir kaç km sonrasında yüzülebilecek ölçülerde harika bir gölet ve bu gölete akan harika şelale bulunmaktadır.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler