YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 ton kağıt kül oldu
20 ton kağıt kül oldu
14 Temmuz 2015 14:57
İzmir'in Tire ilçesinde bir kağıt ve ambalaj fabrikasında dün akşam saatlerinde başlayan yangın, saatler sonra kontrol altına alındı.

İzmir'in Tire ilçesinde bir kağıt ve ambalaj fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı.

Önemli kağıt ve ambalaj fabrikaları arasında yer alan Tire Hasan Tahsin Caddesi üzerindeki fabrikanın yaklaşık 200 dekar alana sahip bahçesinde dün akşam saatlerinde başlayan yangını kontrollü söndürme çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar sırasında dumandan etkilenen 3 itfaiye erine Tire Devlet Hastanesi'nde müdahale edildi. 

Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangının tamamen söndürülmesinin uzun zaman alacağı belirtildi.

Yangında hurda deposundaki yaklaşık 20 ton atık kağıt kül oldu.

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyük bir yangının küçük hasarla atlatıldığını söyledi.

İtfaiye ekiplerinin gece boyunca yangının fabrikanın diğer bölümlerine sıçramaması için mücadele ettiğini söyleyen Çiçek, "Yangın diğer bölümlere sıçrasaydı sıkıntı büyüyebilirdi. Allah'tan gece saatlerinde rüzgar kesildi. Ucuz atlatılmış bir yangın. İlçe adına geçmiş olsun. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için savcılık çalışmaya başladı. Ancak neden ne olursa olsun, böyle bir fabrikada yangına karşı ekstra önlemlerin alınması şart" dedi.

Yangına, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire Belediyesi ve Bayındır Orman İşletme Şefliği'ne bağlı itfaiyeler müdahale ediyor.

Bu arada basın mensupları fabrika yakınına yaklaştırılmıyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler