YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 insana ait iskelet bulundu
Savcılık, söz konusu inşaattaki çalışmayı durdurdu.
20 insana ait iskelet bulundu
02 Ekim 2010 / 17:22 Güncelleme: 02 Ekim 2010 / 17:51

Ardahan'da Karagöl Mahallesi lise yolu üzerinde yapılan bir binanın temel kazı çalışmaları sırasında toplu mezar bulundu.
 

Toplu mezarların sıkça bulunduğu Ardahan'da son olarak bulunan toplu mezarda 20 adet insan iskeleti ortaya çıktı. Ardahan Cumhuriyet Savcısının gözetiminde  topraktan çıkarılan insan kemikleri doktor gözetiminde torbalara konuldu. Çıkan kemiklerin Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Fakültesi Antoloji bölümüne incelenmek üzere gönderilecek.
 

İskeletler topraktan çıkarılmadan önce  mahalle cami imamı savcı tarafından olay yerine çağrıldı. Edilen duanın ardından kemikler mezardan çıkarıldı. Toplu mezarda çıkan insan iskeletlerinin yapılan incelemelerden sonra kimsesizler mezarlığına gömülmesi için belediyeye teslim edilecek.

        

Mahalle sakinleri,  bölgede yapılan her kazıda  insan kemiği ortaya çıktığını fakat  kemiklerinin ortaya çıktığı bölgenin mezarlık olmadığına ise dikkat çekiyor.

İlgi çekici bir nokta ise mezarlardan çıkan iskeletlerin  tahtalar içinde bulunması ve cesetlerin üzerindeki  askeri elbise ve botlarının çürümemiş olması. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler