YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 hayvan böyle telef oldu!
20 hayvan böyle telef oldu!
26 Ekim 2013 17:58
Muş’ta çöken bir ahırda bulunan küçükbaş hayvanlardan 20'si telef oldu, yaklaşık 15'i de yaralandı.

Muş merkeze bağlı Akkonak köyünde Abdulhadi Aşar isimli vatandaşa ait ahırın çökmesi sonucu 20 küçükbaş hayvan telef oldu. Sabaha karşı büyük bir gürültüyle uyandıklarını anlatan Aşar, aşırı yağışlar sebebiyle yeni yaptığı tek katlı ahırın aniden çöktüğünü belirterek, “Komşuların çabasıyla göçük altında kalan diğer hayvanlar kurtarıldı.

Yaptığımız tespitlere göre 20 küçükbaş hayvanım telef oldu. Göçük altından çıkardığımız birkaç tane hayvanı kesmek zorunda kaldık. Yaklaşık 15 tane hayvanım da yaralı bir şekilde duruyor“ dedi.

Jandarmanın gerekli raporu aldığını söyleyen Aşar, “Çok mağdur durumdayım. 7 nüfusumla birlikte geçimimizi hayvancılık yaparak sağlamaya çalışıyorduk. Böyle bir olay sonucu elimdeki hayvanların büyük bir bölümü telef oldu.

Devletin bu konuda yardımcı olmasını istiyorum” diye konuştu.Muhtesim Demir isimli vatandaş ise köylüler ve Alparslan II Barajı'nın şantiyesinden gönderilen traktör kepçenin yardımı ile göçük altında kalan hayvanlardan bir kısmını çıkardıklarını anlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler