YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 terörist daha teslim oldu
2 terörist daha teslim oldu
27 Ağustos 2014 16:22
Genelkurmay Başkanlığı, bir teröristin Van'ın Çaldıran ilçesinde, bir diğer teröristin ise Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki2'nci Hudut Tugay Komutanlığına silahsız ve teçhizatsız şekilde teslim olduğunu bildirdi.

Buna göre, Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alayı Hatay'ın Narlıca ilçesindeki Kıyıgören ve Demirbüken Hudut Karakol Komutanlıkları sorumluluk sahalarında, hudut devriye faaliyeti icra eden mobil yol kontrol unsurlarınca, Asi Nehri üzerinde ve çevresinde kaçakçılık faaliyetlerinde kullanıldığı değerlendirilen 210 metre uzunluğunda boru ve toplam akaryakıt dolu 60'ar litrelik 76 bidon (4560 litre akaryakıt) tespit edildi.

Bulunan 210 metre boru Altınözü Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile tutanak tutularak olay yerinde imha edildi, akaryakıt dolu bidonlar ise Hatay İl Jandarma Komutanlığı unsurlarına teslim edildi.

-İki terörist teslim oldu

Terör örgütü mensubu bir terörist, Van'ın Çaldıran ilçesinde, diğer terör örgütü üyesi ise Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki Kavuşak 2'nci Hudut Tugay Komutanlığına silahsız ve teçhizatsız şekilde teslim oldu.

Bulamaç Adası üzerinde Yunanistan'a ait bir S.PUMA helikopter, 18.39-19.19 saatleri arasında, 40 dakika süre ile Türkiye'nin hava sahasını ihlal etti.

Öte yandan sekiz F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edildi.

-İstanbul'da denize açılan 4 kişi

Sahil Güvenlik Komutanlığı da bir arama kurtarma gemisi ile Ege'de, dört bot ile Türkiye-Suriye deniz yan hududunda karakol görevi icra ederken, Kumburgaz'da denize açılan ve kayıp olan 4 kişiyi arama faaliyeti kapsamında TCSG GÜVEN, TCSG-130, TCSG-94, TCSG-509, DEGAK-04 ve DEGAK-11 havadan ve denizden arama faaliyetini yerine getirdi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ise Karadeniz Uyumu Harekatında görevli TCG YAVUZ, Şapka ve Kıyafet İnkılabı kutlamaları kapsamında Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde liman ziyareti hitamında karakol görevi icra edip, müteakiben Karadeniz Ereğli'de liman ziyaretine başladı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler