YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 terörist böyle öldürüldü
2 terörist böyle öldürüldü
01 Ağustos 2015 09:28
Son zamanlarda artan terör saldırılarından biri dün deve Van'da gerçekleştirildi. Van Çatak Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldıran iki terörist öldürüldü, 1 terörist yaralı olarak ele geçirildi.

VAN'ın Çatak İlçesi'nde bir grup PKK'lı tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 PKK'lı ölü olarak ele geçirilirken, bir kişi de ayağından yaralandı. 

Saldırı, saat 20.30 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan İlçe Jandarma Komutanlı'ğı ile yaklaşık 1 kilometre uzağında bulunan Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne eş zamanlı olarak yapıldı. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya nöbetteki asker ve polisler tarafından anında karşılık verildi. İlçe merkezinde çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 PKK'lı ölü ele geçirilirken, bir kişi de ayağından hafif şekilde yaralandı. 

Jandarma karakolu ve emniyet müdürlüğüne saldırının ardından hava destekli operasyon başlatıldı. Karanlıktan yararlanıp kaçmaya çalışan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için kobra helikopterlerin desteği ile başlatılan operasyon devam ediyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler