YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 suç makinesini polis enseledi
2 suç makinesini polis enseledi
10 Haziran 2010 23:55
Soyadı Lekesiztürk ama o tam bir suç makinesi ve 27 ayrı suçtan kaydı var

Ankara'dan kiraladıkları otomobille İstanbul'da hırsızlık yaptıkları öne sürülen ve 27 ayrı suçtan sabıka kayıtları bulunun biri kadın 2 kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Dur ihtarına uymayarak önce otomobille ardından yaya olarak kaçan şüpheliler, polisin amansız takibi sonucu etkisiz hale getirildi. 
 

Maltepe'de uygulama yapan ekipler, şüpheli bir otomobili durdurmak istedi. Araçtakiler dur ihtarına uymayarak önce otomobille ardından yakalanacaklarını anlayınca yaya olarak kaçmaya başladı. Uzun süre polisi peşinden koşturan şüpheliler daha sonra etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Sevim Hüsranoğlu (28) ve Kurtuluş Lekesiztürk (30) adlı iki şüphelinin otomobilinde arama yapan ekipler, çeşitli yerlerden çalıntı oldukları anlaşılan çok sayıda malzeme bulundu. Kiralık olduğu öğrenilen araçta çok sayıda ziynet eşyası, LCD televizyon, narkotik madde, sahte kimlik, elektronik cihazlar, olayda kullandıkları çorap, delici ve kesici aletler ele geçirildi. 
 

ŞÜPHELİLERİN 27 AYRI SUÇTAN SABIKALARI  VAR

Zanlılar, araçtaki arama çalışmalarının ardından Maltepe Cumhuriyet Polis Merkezi'ne getirilerek gözaltına alındı. Şahısların yapılan GBT sonucu; Isparta, İzmir, Ankara ve İstanbul'da 27 ayrı sabıkaları olduğu ortaya çıktı. Şahıslar, burada alınan ifadelerinin ardından geniş çaplı bir soruşturma için Maltepe Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler