YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 Çocuk kuş gribi şüphesiyle hastaneye yatırıldı
2 Çocuk kuş gribi şüphesiyle hastaneye yatırıldı
01 Haziran 2015 03:17
Adıyaman merkez Doyran köyü sınırları içerisinde bulunun tavuk çiftliğinde yumurta toplayan ailelerin çocukları kuş gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Şüpheli tavuk ölümlerinin olduğu çiftlikte çalışan iki ailenin çocuklarında yüksek ateş ve karın ağrısı şikayeti ile hastaneye kaldırıldı.

2 yaşındaki Suriye uyruklu çocuk ile 8 yaşındaki Türk uyruklu iki çocuk Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek-2 binasında (Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi) tedavi altına alındı.

Hastanede özel odaya alının iki çocuğun bulunduğu kata giriş ve çıkışlar yasaklandı. Sağlık görevlileri hastanede maskeler ile önlem alarak çalışıyor. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan, çocukların tedavisinin sürdüğünü ve kuş gribi şüphesiyle tüm tahlillerin istenerek Ankara’ya gönderildiği ve buradan gelecek sonuç ile kesin kuş gribi tanısının konulacağını ifade etti.

Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan, “Dün akşam yaşları 2-8 olan iki tane çocuk hastamız öksürük ve ateş şikayetiyle hastanemize başvurdular. Yaşadıkları bölgede tavuk ölümleri olduğu için kuş gribi şüphesiyle yatırıldılar. Şuan koruyucu tedavi alıyorlar hastaların durumları iyi. Hastalardan aldığımız numuneleri bakanlığa göndereceğiz. Ve sonrasında gelen sonuca göre tedavilerini alacaklar. Şuan çocuklarda her hangi bir sıkıntı yok, genel durumları iyi. Şöyle, enfeksiyon hastalıkları hocamızın uygun gördüğü şekilde hastalar şuan teşhis edilmiş durumda. Koruyucu tedavilerini de alıyorlar. Genel durumları da iyi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. Doyran köyü yakınlarından geliyorlar. Şuan kanıtlanmış bir şey olmadığı için numunelerin sonuçlarına göre gerekli bilgiler verilecek” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler