YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 aile birbirine dargın mı?
Ramazan bayramının 2. günü kaybolan çocuklardan 3 aydır haber alınamıyor, ailelerin umutlu bekleyişi ise sürüyor fakat aynı kaderi paylaşan ailelerin bu büyük acıda kenetlenmek yerine birbirleriyle görüşmedikleri ortaya çıktı
2 aile birbirine dargın mı?
19 Aralık 2009 / 17:07 Güncelleme: 19 Aralık 2009 / 17:08

Kayseri'de Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan çocuklardan 90 gün geçmesine rağmen hiçbir haber alınamıyor. Anne Leyla Tekin, "Ay ailesi bana hiç ziyarete gelmiyor. Eşim Anjiyo oldu, çocukları düşünmekten, onlarla biz aynı kaderi yaşıyoruz halbuki" şeklinde üzüntüsünü dile getirdi. 

 
 

Ramazan Bayramı'nın 2. günü şeker toplamak için evden ayrılan 2'si kardeş 3 çocuktan 90 gündür haber alınamıyor. Kaybolan çocuklardan Ahmet Tuna Tekin ve Dilruba Tekin'in annesi Leyla Tekin "90 gündür aynı şeyi söylüyorum. Ben çocuklarım için her şeye varım. Kaçıranlar bir türlü vicdana gelmedi. Söyleye söyleye dilimde tüy bitti. Artık yeter, gücümüz kalmadı. Artık çocuklarımı istiyorum, hiç vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim" ifadelerini kullandı.  
 

Anne Leyla Tekin, geçen 90 günün kendisine yıl gibi geldiğini belirterek, "Umudumu yitirmedim" diye konuştu.  
Anne Tekin, çocuklarına ait olan muhabbet kuşunun, onlardan geriye kalan tek canlı hatıra olduğunu belirterek "Çocuklarımda severdi bu kuşu, ismini İboş koymuşlardı yavrularım. Onlarla oynardı, kahvaltı yaparken gelir ellerine kafalarına konardı, biz Ahmet Tuna ve Dilruba dediğimiz zaman hemen ötüyor hareketleniyor. Belki muhabbet kuşu da onların gelmesini bekliyor" şeklinde konuşan anne Tekin "Evlatlarım bir gün bana geri dönecek" umudumu da asla yitirmeyeceğim" şeklinde konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler