YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 aile aynı eve yerleştirilince
Manisa'nın Selendi ilçesinde çıkan olaylar sonrası Gördes ilçesine sığınan Roman ailelerinin son kafilesi akşam saatlerinde Salihli'ye geldi.
2 aile aynı eve yerleştirilince
14 Ocak 2010 / 21:32 Güncelleme: 14 Ocak 2010 / 21:32

Böylece Salihli'ye yerleştirilen aile sayısı 21'e roman vatandaş sayısı ise 77'ye ulaştı. Son kafile içinde gelen bazı ailelerin kendi aralarında olan husumetleri nedeniyle aynı evi paylaşmak istememeleri ve  bazı ailelerin de kiralanan evleri beğenmemeleri, Salihli'de tepkilere neden oldu.
 

Gördes ilçesinden Salihli'ye getirilen son Roman kafilesi, ilçenin Şehitler, Özyurt ve Seyrantepe Mahallelerinde kiralanan evlere yerleştirildi.  Ancak kiralık ev sayısının azlığı nedeniyle geçici olarak 2  roman ailenin  1 eve yerleştirilmek istenmesi sorunları da beraberinde getirdi. Aralarında husumet olduğu iddia edilen 2 roman ailesi aynı eve girmek istemeyince ve kiralanan evin üst katında oturan vatandaşların bu aileleri istememesi vakıf yetkililerini de çileden çıkarttı. Ayrıca bazı roman ailelerinin kiralanan evleri beğenmedikleri de görüldü.  Salihli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İpek Mercan şuana kadar Salihli'ye toplam 77 roman vatandaşın geldiğini ifade ederek "Vakıf olarak bu ailelerimize 750'şer kg kömür, gıda paketi, soba verdik. Kiraladığımız evlerin boya badana işlemlerini gerçekleştirdik. İlçe müftülüğümüz bu ailelerin yemek ihtiyacını karşılıyor. Salihli Belediyesi'ne bağlı Sosyal Market Evi'de bu ailelerimize eşya yardımının yanı sıra  250'şer kg odun yardımında bulundu.

Salihli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bu ailelerimizin ev kiralarını 6 ay boyunca karşılayacağız. Manisa İl Özel İdaresi tarafından daha önce 1 sefere mahsus verileceği açıklanan 1000 TL'lik nakdi yardımları da ailelere teslim etmeye başladık." İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler