YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 ay sonra ifadeye gelebildi
17 ay sonra ifadeye gelebildi
08 Ocak 2010 16:58
Vurulduktan 17 ay sonra ifade vermeye gelebildi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde 17 ay önce balık tutmak isterken bir otelin güvenlik görevlisiyle tartıştıktan sonra tabancayla vurularak yaralanan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan amatör balıkçı, olaydan sonra ilk kez adliyeye gelerek ifade verdi.

Eşi Hacer ve yakınları tarafından getirildiği adliye binası önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan 45 yaşındaki Tevfik Erdoğan, Alanya'nın Türkler beldesinde balık tutmak için gittiği otelin plajında, otel görevlisiyle tartıştığını ve daha sonra evine gitmek için otomobiline binmeye çalışırken ensesinden tabancayla vurulduğunu, bu yüzden felç olduğunu anlattı. Bu olaydan sonra yaşamının alt üst olduğunu ve tekerlekli sandalyeye bağlı yaşamak zorunda kaldığını belirten Erdoğan, olayın üzerinden 17 ay geçtiğini, ancak ilk kez ifade vermek için adliyeye geldiğini bildirdi.

Olaydan sonra 4 ay süreyle komada yattığını ve tekerlekli sandalyeye mahkum olduğu için bugüne kadar adliyeye gelemediğini anlatan Erdoğan, Cumhuriyet savcısına ifade verdiğini dile getirdi. Kendisini vuran kişinin, otelin güvenlik görevlisi K.K. olduğunu öne süren Erdoğan, ''Olayın üzerinden 17 ay geçti. Halen beni yatağa mahkum eden ve kimliği bilinen K.K. yakalanamadı. Adalete güveniyor ve beni bu hale getiren kişinin yakalanarak cezalandırılmasını istiyorum'' dedi.

Hacer Erdoğan ise şunları söyledi:

''Eşim 4 ay komada yattı, 'Allah'a şükür kurtuldu' derken, felçli kaldı. Şu an yatalak. Hiç bir ihtiyacını kendisi karşılayamıyor. Yemeğini ben yediriyorum, suyunu ben içiriyorum. 2 kızımız var, onlar da bu moralle okumaya çalışıyorlar. Ancak gücümüz yok. Eşim çalışamıyor. Ben de işimi, bırakıp bir iş yapamıyorum. Devletten aylık 450 lira bakım ücreti alıyoruz ama bu para da yetmiyor. Yardım bekliyoruz.''


-OLAYIN GEÇMİŞİ-


Türkler beldesindeki bir otelin plajında, 6 Ağustos 2008'de, balık avlamak isteyen Tevfik Erdoğan (45) otelin güvenlik görevlisiyle tartışmış, Erdoğan, tartışmanın ardından otelin plajında denize girip balık avladıktan sonra otel yakınında park ettiği otomobiline binerken arkasından tabancayla bir el ateş edilmiş, ensesinden vurulduğu belirlenen Erdoğan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Görgü tanıkları, ateş eden kişinin otelin güvenlik görevlisi K.K. olduğunu iddia etmiş, jandarma, kaçan güvenlik görevlisini yakalamak için çalışma başlatmıştı. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler