YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 Ağustos'un yıl dönümünde İMKON'dan önemli çağrı
17 Ağustos'un yıl dönümünde İMKON'dan önemli çağrı
17 Ağustos 2015 19:10
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İnşaat Müteahhitleri Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, 17 Ağustos Depremi’nin yıldönümü münasebetiyle bildiri yayımladı.

Tellioğlu bildiride; “17 Ağustos Depremi’nin üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen milletimiz nezdinde acısı hala unutulmamıştır.”dedi.

Tellioğlu şöyle devam etti: 

“İnşaat sektörünü temsil eden en geniş katılımlı bir sivil toplum örgütü olarak kısaca şunu söylüyoruz. Önüne gelen herkesin dilediğinde serbestçe, kuralsız ve kaidesiz yaptığı bir işten hayır gelmez. Gelse gelse bu tür depremlerde bu acılar ve yıkımlar gelir.

Çözüm önüne gelenin kolayca ve kuralsızca mesleğe girişinin engelleneceği müteahhitlik hizmet kanununun bir an önce çıkartılarak, kimin hangi şartlarda müteahhit olacağından tutun bütün çalışma usul ve esaslarını belirleyen mesleğin denetim mekanizmasını yürüten Türk Ticaret Kanunu’nda tanımlı olan bir meslek kanununun yasallaşmasıdır.  

Müteahhitlik Hizmet Kanunu hazırdır, sadece bunu hayata geçirecek, statükolardan korkmayan cesur bir siyasi iradeye ihtiyaç vardır. 

İnsanlarımızın depremlerden korkmaması ve can kayıplarımızı asgariye indirmemizin tek yolu budur.” Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler