YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16 yatırımın temelini kadınlar attı
16 yatırımın temelini kadınlar attı
09 Mart 2013 13:07
Kağıthane Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde büyük bir jest yaptı. Belediye tarafından yaptırılması planlanan 158 milyon TL’lik 16 yatırımın temelini kadınlar attı.

 

Kağıthane Belediyesi, 2013 yılında yapılacak 16 yatırımın startını Ortabayır Mahallesi’ne inşa edilecek mahalle konağı ile verdi.
 
Ortabayır Mahallesi Mahalle Konağı ve diğer 15 yatırımın temelini ise kadınlar attı. Törende konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, 16 tane yatırımın temelini attıklarını belirterek, “Çok ciddi bir rakam.
 
Bunları tamamladıktan sonra ilk tünel çalışması yapan ilçe belediyesi olarak, Çağlayan’da 150 metrelik tünelin açılışını yapacağız. Vatan Caddesi’nin trafiğine önemli bir katkı sağlayacak. Ortabayır Mahallesi Hizmet Konağı çok güzel otopark, muhtarlık, aile sağlığı merkezi olacak. Kağıthane’nin her tarafında dönüşüm var. O kadar hızlı yenileniyor ki zamanı gerçekten hizmete dönüştürüyoruz.
 
Çeşitli mahallelerde ada bazında dönüşümler hızla devam ediyor. Kağıthane, mahalleleriyle tüm ilçe olarak gerçekten göz kamaştırıyor. Tarihi yönünü ön plana çıkarttık ve modern bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.
 
AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ise, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. 2 aydan beri Kağıthane’de aranızdayım. Belediye başkanımızın cansiperane olan çalışmalarını kendimizde gördük. Allah bu yatırımları tamamına erdirsin” diye konuştu.
 
Ortabayır mahalle konağı 5 milyon TL'ye yapılacak
 
Toplam 4 bin 815 metrekare alan üzerine yapılacak Ortabayır Mahalle Konağı, 5 milyon 240 bin TL’ye mal olacak. Konağın içinde 76 araçlık otopark, sağlık merkezi, bilgi evi, yeşil alan, çocuk parkı, muhtarlık yer alıyor. Santral Caddesi üzerine inşa edilen konak, mahalle halkına büyük bir kolaylık sağlayacak. Yapılacak diğer yatırımlar arasında ise, hizmet konakları, anaokulları, yollar ve parklar yer alıyor.
 
 
İHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler