YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16 ton patlayıcı yüklü kamyon infilak etti: 2 asker yaralı
Adıyaman’da 16 ton dinamit, 2 ton anfi, 3 ton fünye taşıyan kamyonda başlayan yangın sonrası büyük patlama meydana geldi.
16 ton patlayıcı yüklü kamyon infilak etti: 2 asker yaralı
31 Aralık 2014 / 06:50 Güncelleme: 31 Aralık 2014 / 09:38

Edinilen bilgiye göre, askeri eskort eşliğinde Malatya’dan Şanlıurfa istikametine giden patlayıcı yüklü kamyonun Adıyaman Gölbaşı Karayolunun 26 kilometresinde sağ arka tekerinde yangın çıktı.

Kamyonun arkasından eskotluk yapan askeri araç görevlileri yangını fark edince hemen kamyonun önünü geçerek kamyondaki görevlileri uyardı.Bunun üzerine kamyondaki şoför ve yanında bulunan görevli kamyonu park ederek yangını söndürmeye çalıştı. Ancak yangın sönmeyince askerler ile kamyondaki şoför ve görevli kamyondan uzaklaştı. Askerler ve görevliler uzaklaştığı esnada kamyonda patlama meydana geldi.

Ardı ardına meydana gelen patlamalar esnasında kaçan askerlerden ikisi yaralandı. Yaralanan askerlerin patlayan kamyondan fırlayan parçalarla yaralandığı öğrenildi. Yaralı askerlerin Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Patlamanın şiddeti nedeniyle karayolunda büyük bir hendek açılırken, yol kenarında bulunan ağaçlar ve iade duvarı devrildi.

Patlama nedeniyle kamyondan eser kalmazken, yol yaklaşık 10 kilometre asker ve polis tarafından kesildi. Trafiğe tamamen kapatılan kara yolunda jandarma ve polis bomba imha uzmanları çalışma yaptı.Gece geç saatlerde meydana gelen olay sonrası ekiplerin incelemeleri sabaha kadar sürdü. Ekiplerin çalışması devam ediyor.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler