YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 Temmuz'da sela okuyan imama bıçaklı saldırı
Üsküdar’daki Kandilli Camii İmamı Mustafa Temiz, darbe gecesinde sela okurken, alkollü bir kişi ekmek bıçağıyla camiye geldi. Küfür ederek imamı soran saldırgana vatandaşlar müdahale etti.
15 Temmuz'da sela okuyan imama bıçaklı saldırı
10 Ekim 2016 / 02:20 Güncelleme: 10 Ekim 2016 / 08:19

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbeye kalkıştığı 15 Temmuz gecesinde sela okudukları için saldırıya uğrayan ve darp edilen din görevlilerin hikayeleri birer birer gün yüzüne çıkıyor.

Onlardan biri de İstanbul Üsküdar Kandilli Cami İmamı Mustafa Temiz.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan, din görevlilerine sela okunması talimatını alan Temiz, camiye gelerek sela okumaya başladı. Bu sırada cebinde ekmek bıçağı taşıyan alkollü bir saldırgan, küfürler ederek cami girişine kadar geldi.

"İmam nerede hemen şu salayı sustursun" diye bağıran saldırganın cebindeki ekmek bıçağını fark eden cami cemaati olaya müdahale ederek saldırganı uzaklaştırdı.

rs1-797.jpg

KİMLİĞİ VE BIÇAĞI ALARAK UZAKLAŞTIRDI

Bir başka vatandaş ise zarar vermesini engellemek için, saldırgana kendisini polis olarak tanıtarak kimliğini vermesini istedi.

Kimliğini aldıktan sonra cebindeki ekmek bıçağını da teslim etmesini isteyen vatandaş, bıçağı da aldıktan sonra alkollü saldırganı alarak bölgeden uzaklaştırdı.

İmam Mustafa Temiz saldırganı tanımadıklarını, kendisini polis olarak tanıtan kişinin ise cami cemaatinden olduğunu anlattı.

Temiz, saldırganla ilgili suç duyurusunda bulunmadıklarını söyledi.

 

YENİ ŞAFAK

 // Erol
Darbeye teşebbüs yardım ve yataklık. Aynı zamanda haçlıya tasmalı köpeklik...
10 Ekim 2016 10:30
 // 02
Bunlar kesinlikle vatan haini idam efilmeliler....
10 Ekim 2016 08:55
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler