YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 değil 36 kilogram altın çalınmış
15 değil 36 kilogram altın çalınmış
30 Kasım 2010 16:30
Rize'de filmlere konu olacak soygunla ilgili başlatılan polis incelemesi sürüyor.

Rize'deki soygunda kuyumcudan çalınan altının 15 değil 36 kilogram olduğu belirlendi.

Çarşı Mahallesi Pazar Sokak'ta dün sabah Yakup Fil'e ait kuyumcu dükkanının soyulmasına ilişkin soruşturma sürdürülüyor.

Olayın ardından yapılan ilk incelemede, çalınan altın miktarının 15 kilogram olduğu sanılırken detaylı inceleme sonrasında 28 kilogramı 22 ayar, 8 kilogramı 14 ayar olmak üzere toplam 36 kilogram altın çalındığı ve değerinin yaklaşık 2 milyon lira olduğu tespit edildi.

Rize Emniyet Müdürlüğünce, daha önce ilde yaşanan bazı hırsızlık olaylarına Gürcistan uyrukluların karışmış olması nedeniyle Gürcistan polisine bilgi verildi.

Olay gecesi, olay yerinin yakınlarında olduğu belirlenen bir otomobilin de arandığı öğrenildi. Ayrıca, marketin beton zeminini kırmak için kullanılan krikonun nereden alındığının da araştırıldığı bildirildi.

Rize Emniyet Müdürlüğü, diğer illere de bilgi vererek, çalınan altınların kuyumculara satılma ihtimaline karşı duyarlı olunmasını istedi.

Bu arada, hırsızlık zanlılarının, dükkana, dere yatağına yaklaşık 600 metre uzakta, derenin denize döküldüğü yerden girdiği tespit edildi.

İLGİLİ HABER:

Kanalizasyondan girmişler TIKLAYIN

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler