YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
140 kişilik işe bin 350 başvuru
140 kişilik işe bin 350 başvuru
23 Ağustos 2013 09:19
Mardin'in Midyat İlçe Belediyesi ve İŞKUR işbirliğiyle istihdam edilecek 140 personel için bin 350 kişi başvuruda bulundu.

Belediye Sosyal Tesislerinde yapılan kura çekiminde salona sığmayan vatandaşlar, dışarıda beklemek zorunda kaldı. Çok sayıda başvurunun olması nedeniyle görevliler zor anlar yaşadı.

Çalışma ve İş Kurumu'na kayıtlı işsiz vatandaşlara istihdam sağlamak amacıyla "Toplum Yararına Çalışma Programı" çerçevesinde Midyat Belediyesi ile kurum arasında 140 işçiye istihdam sağlanmasıyla ilgili protokol imzalandı.

Proje kapsamında 140 işçi, 9 ay boyunca Midyat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde çalışacak. İlçe sınırları içerisindeki ağaçlandırma, yeşil alan bakım ve düzenlemesi gibi işlerde görev yapacak 140 işçinin çalışacakları 9 aylık süre zarfındaki maaş ve sosyal güvenlik hakları, İŞKUR Mardin İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

16 Eylül’de iş başı yapacak olan işçilerin yemek ve servis ücretleri de belediye tarafından karşılanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Midyat Belediyesi Personel Müdürü Şehmus Gümüş, “Belediyemiz ve İŞKUR arasında mayıs ayında imzalanan 140 kişilik işçi alımı sonucunda bin 350 kişi başvurdu. Bin 350 kişi arasından 140 kişiyi kura yoluyla alacağız. Belediyemiz temizlik işlerinde çalışacaklar 16 Eylül 2013 tarihinde işe başlayacaklar” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler