YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
13 polisin şehit olduğu saldırıda köy muhtarına tutuklama
13 polisin şehit olduğu saldırıda köy muhtarına tutuklama
15 Eylül 2015 07:10
Iğdır'da 13 polisin şehit olduğu saldırının yola döşenen patlayıcıyla değil, bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Öte yandan saldırıyla ilgili soruşturma kapsamında biri köy muhtarı iki kişi tutuklandı.

Iğdır'da 13 polisin şehit olduğu terör saldırısının yolun altına yerleştirilen bombayla değil, patlayıcı yüklü kamyonetle gerçekleştirildiği belirlendi.

Geçen hafta Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurlara refakat eden polis ekibine yönelik düzenlenen ve 13 polisin şehit olduğu saldırıyla ilgili soruşturmada yeni bilgilere ulaşıldı.
 
Olayın ardından ekipler, yolda zırhlı polis aracının dışında da bazı araç parçalarına ulaştı.
 
İncelemenin genişletilmesi üzerine parçaların bir kamyonete ait olduğu, saldırının da patlayıcı yüklü bu araçla gerçeleştirildiği belirlendi.
 
Kamyonetin sahibi olduğu tespit edilen kişi ile saldırı girişiminden haberdar olmasına karşın yetkililere bilgi vermediği iddia edilen Yazlık Köyü muhtarı gözaltına alındı.
 
2 kişi, emniyet ve savcılıktaki sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından, "terör örgütüne yardım ve yataklık", "terör örgütüne araç temin etmek" suçlarından tutuklanarak Iğdır Cezaevine gönderildi.
 
BOMBA SAMANLIKTA YÜKLENMİŞ
 
Kamyonetin 3 gün boyunca Bulakbaşı Köyü'ndeki bir samanlıkta saklandığı ve burada patlayıcı yüklendikten sonra olay günü erken saatlerde yol kenarına götürüldüğü belirlendi.
 
PKK SATIP KAYIP BAŞVURUSU YAPTI
 

Saldırıdan önce kamyonetini 3 PKK'lıya sattığı öne sürülen S.P.'nin, 2 gün sonra ise araç için kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi.
 
13 POLİSİ 1 TERÖRİST ŞEHİT ETTİ
 
soruşturmada ayrıca, 13 polisi şehit eden saldırıyı bir teröristin gerçekleştirdiği bilgisine ulaşıldı.
 
Patlayıcı yüklü kamyoneti infilak ettiren teröristin, bölgeden geçen bir köylünün traktörünü gasp ederek Ağrı Dağı bölgesine kaçtığı öğrenildi. Olayla ilgisi olduğu iddia edilen 2 kişi daha aranıyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler