YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
13 öğrenci kar nedeniyle saatlerce mahsur kaldı
Ardahan’da kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan ve okul servisinde donma tehlikesi geçiren 13 öğrenci İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı.
13 öğrenci kar nedeniyle saatlerce mahsur kaldı
24 Aralık 2014 / 20:00 Güncelleme: 24 Aralık 2014 / 20:08

Ardahan Sulakyurt Köyü İlköğretim Okulundan Sarıyamaç Köyüne gitmek için yola çıkan 13 öğrencinin bulunduğu servis aracı, yoğun kar yağışı nedeniyle yolun kapanması sonucu mahsur kaldı. İl Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik çalışması sonucu öğrenciler kurtarılarak köylerine getirilerek ailelerine teslim edildi.

Taşımalı eğitim kapsamında Ardahan Sulakyurt Köyü İlköğretiminde okuyan çevre köylerdeki öğrenciler Aytaç Ulutaş yönetimindeki 75 M 0072 servis aracı ile saat 15 sularında köye hareket etti. Sarıyamaç Köyü’ne 1.5 kilometre kala öğrencileri taşıyan servis minibüsü kar yağışı, tipi ve fırtına nedeniyle yolda kaldı. Servis şoförü Aytaç Ulutaş’ın durumu haber vermesi üzerine Özel İdare ekipleri harekete geçti. Ekiplerin 3 saatlik bir çalışması ile öğrencileri taşıyan servis aracı kurtarıldı.

Servis şoförü Aytaç Ulutaş, "Öğrencileri getirirken kar ve tipi nedeniyle yolda saplandık kaldık. Vallahi öldük, soğukta tipide kaldık. Öğrenciler dondu, bizde donduk. Hocalarımızı aradık sağ olsun Milli Eğitim Müdür yardımcısı Erol İtişgen, Sulakyurt Köyü Okul Müdürü Gürsoy Marancı kendileri geldiler. Yaklaşık 3 saattir burada mahsur kaldık. İl Özel İdaresi ekipleri geldi ve şu anda kurtarmak için çalışıyorlar" dedi.

Öğrenciler ise, "Okuldan çıktık ve 3 saattir buradayız ve kurtarılmayı bekliyoruz." dediler.

 

 

İHA

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler