YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
124 arazi sahibi 42 yıl sonra tapusunu aldı
124 arazi sahibi 42 yıl sonra tapusunu aldı
03 Aralık 2014 22:49
Saruhanlı'da, 124 parsel arazinin 42 yıldır süren tapu sorunu, çözüldü. Tapu Kadastro İl Müdürü Hanifi Sitemoğlu, tapu teslim töreninde, Yeni Osmaniye Mahallesi'ndeki 124 parsel arazinin, orman alanı olduğu için uzun süre kadastro harici bırakıldığını bel

Orman Kadastro Komisyonunca "6831 sayılı yasa" uyarınca bölgede kadastro yapıldığını aktaran Sitemoğlu, şunları kaydetti: "Kadastro sonucu daha önce bizim orman olarak bırakmış olduğumuz yerler, tarım arazisine dönüştü. Nisan ayında başlamış olduğumuz çalışmaları, ekimde tamamladım ve bugün de toplam 540 dekarlık 124 parseli vatandaşlarımıza veriyoruz.

Bu tapulardan 16'sı hazineye, geriye kalanları kişi ve kurumlara ait." Mahalle Muhtarı Hasan Hırçıner ise tapuların verilmesiyle 42 yıllık mağduriyetin giderildiğini dile getirerek, "Vatandaşlarımız, bugüne kadar çok sorun yaşadı.

Özellikle de Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt yaptıramıyor ve ürün primlerini alamıyorlardı. Bundan sonra işlemlerini rahatlıkla yaptıracaklar" diye konuştu. Konuşmaların ardından tapuları, arazi sahiplerine verildi. 

 

AA
 

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler