YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
112 Acil Servis ekibine saldırı
112 Acil Servis ekibine saldırı
16 Eylül 2013 10:36
Malatya’da düşmesi sonucunda yaralanan yaşlı kadını almak için köye giden 112 acil servis ambulans ekibi, hastanın yakınlarının saldırısına uğradı.

Ambulans şoförü saldırıda yaralanırken, ekip hastayı da yanlarına alarak kaçtılar.

Olay, Kuluncak ilçesine bağlı Alvar Köyünde meydana geldi. Alvar Köyünde yürürken yere düşen 81 yaşındaki Senem Dinç için 112 acil servisten yardım istendi.

Bunun üzerine Hekimhan 112 Acil Servis ambulansı köyü yönlendirildi. Köye giden 112 acil servis ekibi yaralı yaşlı kadını ambulansa alıp müdahale ederken, bu esnada hastanın yakınları oldukları iddia edilen bazı kişiler ambulansın şoförü Mehmet Dinç’e (53) saldırarak dövdü.

İddiaya göre, hastanı yakını Y.D. adlı şüphelinin şoföre vururken, bazı kişilerinde şoförü tutarak etkisiz hale getirmeye çalıştıkları belirtildi. Bu esnada yaralıya müdahale eden bayan acil servis görevlileri ise aracın kapısını içerden kapatarak kendilerini korumaya çalışırken, diğer yandan da hastaya müdahaleye devam ettiler.

Gözünden dizlerinde ve vücudunun çeşitli yerlerinde aldığı darp izleri sonucunda yaralanan ambulans şoförü saldırı esnasında saldırganların elinden kurtularak ambulans ile hızla köyden uzaklaştı.

Kuluncak Jandarma Karakoluna durumu bildiren 112 acil servis ekibi, hastayı Malatya Devlet Hastanesi’ne getirmek için yola çıtı. Yolda ambulansın şoförünün durumu kötüleşince Yazıhan ilçesi yakınlarında başka bir ambulans karşıladı. Yaralı şoför ve diğer hasta başka bir ambulans ile Malatya’ya getirildi.

Yaralı kadın Devlet Hastanesi Beydağı Acil Servisi’ne teslim edilirken, yaralı ambulans şoförü ise Malatya Devlet Hastanesi’ne getirildi.Ambulans şoförü Mehmet Dinç, “Düşme sonucu yaralı ihbarı üzerine köye gittik.

Hastayı ambulansa koyduktan sonra arkadaşlar damar yolu açmaya başladılar. Bu esnada hasta yakınları ‘Ne bekliyorsunuz, şerefsizler’ diyerek üzerimize yürüdüler. Bir kişi bana vurdu, 3 kişi beni tuttu. İki-üç kişi arkadan asıldı, öndeki yumrukla bana vurdu. Yaralıyı köyden alarak bu halimle getirdik, Dayak yememe rağmen hastayı köyde bırakmadık. Yazıhan ilçesine kadar geldik, ben dayanamayınca başka ambulans bizi karşıladı” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler