YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 Kasım'da tartışma çıkartan pano
Şanlıurfa'da, 10 Kasım için hazırlanan ışıklı panolar gündem oldu. Işıklı panolardan birinde '10 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun' yazılırken, diğerinde ise 'Temizlik İmandandır' yazısının altına belediye başkanının adı yazıldı
10 Kasım'da tartışma çıkartan pano
10 Kasım 2014 / 22:23 Güncelleme: 10 Kasım 2014 / 23:01

Ramazan ayında adı mahyaya yazılarak gündeme gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, bu kez il dışında olduğu 9 Kasım gecesi belediye görevlileri Fatih Sultan Mehmet Parkı'ndaki ışıklı panoya Atatürk'ün ölüm tarihi olan 10 Kasım'ı Öğretmenler Günü ile karıştırdı ve panoya, '10 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun, Celalettin Güvenç Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı' yazıldı. Ulubatlı Mahallesi'ndeki Turgut Özal Mahallesi'ndeki parkta bulunan panoya ise 'Temizlik İmandandır' hadisi altına yine belediye başkanın adı yazıldı.

10 Kasım'da tartışma yaratan pano, şanlıurfada ilginç pano

Tepki üzerine kaldırıldı

Her iki ışıklı panonun fotoğraflarının çekilerek sosyal medyada eleştiri konusu olması üzerine kısa sürede belediye görevlileri duruma müdahale etti ve panolardaki yazılar durduruldu. Belediye yetkilileri, eleştirilen AK Partili Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'in şehir dışında olduğunu ve bilgisi dışında gerçekleşen tarih karışıklığı ile hadisin altına isim yazılması konusunun panolardan sorumlu olan görevlinin yanlışlığından kaynaklandığını ve fark edilmesi ile durdurulduğunu bildirdi.

Soruşturma başlatıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, ışıklı panolarla ilişkin çıkan haberler üzerine inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi. Konunun başkanlık oluru ile Teftiş Kurulu Daire Başkanlığı’na havale edildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Celalettin Güvenç’in, Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısına katılmak üzere il dışında olduğu bir dönemde meydana gelen üzücü hadisenin ardından, hemen gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmış olup; Teftiş Kurulu Daire Başkanlığının vereceği rapor doğrultusunda sorumlular hakkında gerekli işlem yapılacaktır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur."

 

..
 // mehmet
başkanın haberi bile yoktur, iş bilmez belediye görevlilerinin hatası....
11 Kasım 2014 Salı 11:02
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler