YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 bin lira fazla ödedikleri müşterinin dönmesini bekliyorlar
10 bin lira fazla ödedikleri müşterinin dönmesini bekliyorlar
03 Kasım 2015 13:44
Adana'da döviz bürosunda dolar bozduran bir kişiye yanlışlıkla 10 bin lira fazla ödeme yapıldı.

Merkez Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesi Gazipaşa Bulvarı'ndaki bir döviz bürosunda 10 bin 500 dolar bozduran bir müşteriye, 29 bin 295 lira yerine yanlışlıkla 39 bin 295 lira ödeme yapıldı. Fazla ödeme yaptıklarını fark eden çalışanlar, müşteriye ulaşamayınca polisten yardım istedi.

İş yerindeki güvenlik kamerası görüntülerinde, 55-60 yaşlarındaki bir kişi, döviz bürosuna gelerek yanında getirdiği doları veznedeki personele veriyor. Personel, doların sayımını yaptıktan sonra, yine sayımını yaptığı Türk Lirası'nı müşterisine veriyor. Aldığı parayı saymayan müşteri, paranın bir kısımını cüzdanına, bir kısmını da ceplerine koyarak buradan ayrılıyor.

''UMARIM FARKINA VARIR VE PARAMIZI GETİRİR''

Döviz bürosunun sahibi Coşkun Niziplioğlu, müşteri yoğunluğunun olduğu bir sırada çalışanların yanlışlıkla fazla ödeme yaptığını belirterek, "Burada müşterimizin hiçbir kastı yok. Müşterimiz aldığı parayı da saymadan cebine koyup buradan ayrılıyor. Umarım müşterimiz farkına varır ve paramızı getirir" diye konuştu.

"
 // Azmi
Bulsanda say çalsanda say diye boşa dememişler.Haramı helali bilen birisi ise getirir. Değilse para gitti gider İnşallah getirir....
03 Kasım 2015 Salı 14:51
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler